• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

ترمینال حجم متغیر هوای فن‌ دار–(سری)

در ساختمان‌هایی که صرفه جویی قابل توجه در انرژی مصرفی در سیستم تهویه مرکزی مد نظر طراح است.

توضیحات

ترمینال حجم متغیر هوای فن‌ دار–(سری)

ترمینال حجم متغیر هوای فن‌ دار–(سری) در این نوع پایانه‌ها فن-موتور بصورت سری با جریان هوای اولیه قرار دارد به همین دلیل به آنها جریان سری گفته می‌شود. دمپر جریان اولیه با توجه به بازخورد دریافتی از ترموستات نصب شده در داخل فضا، میزان جریان هوای سرد ورودی به محفظه اختلاط را که در بالا دست فن-موتور قرار دارد تنظیم می‌کند. پس از اختلاط، فن-موتور حجم ثابتی از هوا را وارد فضای مورد نظر می‌کند.

مدل پایه‌ی این نوع از ترمینال ها دارای یک دمپر جریان هوای اولیه، عملگر، سنسور جریان، فن-موتور هستند و همچنین متناسب با نوع کاربری، می‌تواند مجهز به سایر کنترل کننده‌ها باشند. معمولاً تجهیزات جانبی از قبیل کویل گرمایش الکتریکی و یا آب گرم نیز همراه با این نوع از پایانه‌ها بکار می‌رود.

دو کاربرد مهم این پایانه‌ها عبارتند از:

  1. فضاهای خارجی ساختمان که ممکن است بار گرمایش و سرمایش آن بطور قابل توجهی تغییر کند و یا فضاهایی که در آنها تغییرات نفرات حاضر، به سیستم تهویه مرکزی اجازه دهد که در برخی ساعات که فضا خالی از نفرات است، خاموش مانده و این پایانه‌ها بطور مستقل کار کنند.
  2. در ساختمان‌هایی که صرفه جویی قابل توجه در انرژی مصرفی در سیستم تهویه مرکزی مد نظر طراح است. در این شرایط، از آنجاییکه فن‌های مرکزی تنها باید بر افت فشار استاتیک برای رساندن هوا به پایانه ها غلبه کنند، اندازه فن‌های مرکزی کوچکتر خواهد بود.

محصولات مرتبط