• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

ترمینال حجم متغیر هوا برای محیط‌های حساس

ترمینال حجم متغیر هوا تک کاناله گرد (Optimized VAV Box) شامل دمپر و سنسور جریان بوده و متناسب با کاربری، می‌توانند مجهز به تجهیزات کنترلی متفاوتی باشند. این پایانه‌ها با توجه به بازخوردی که از ترموستات داخل اتاق می‌گیرند، حجم هوای مورد نیاز فضا را تنظیم می‌کنند.

توضیحات

ترمینال حجم متغیر هوا

ترمینال حجم متغیر هوا تک کاناله گرد (Optimized VAV Box) شامل دمپر و سنسور جریان بوده و متناسب با کاربری، می‌توانند مجهز به تجهیزات کنترلی متفاوتی باشند. این پایانه‌ها با توجه به بازخوردی که از ترموستات داخل اتاق می‌گیرند، حجم هوای مورد نیاز فضا را تنظیم می‌کنند. این پایانه‌ها قادر هستند که هوای گرم و سرد را بطور همزمان به فضا برسانند و در شرایطی که اینگونه پایانه‌ها برای کنترل هوای گرم و سرد استفاده شوند، باید از ترموستات دوکاره و سنسور سنجش دمای هوا در ورودی و همچنین کنترل‌های تغییر سیستم از سرمایش به گرمایش و باالعکس استفاده شود. معمولاً ترمینال حجم متغیر هوا در فضاهای داخلی ساختمان‌هایی که بار سرمایشی ثابتی داشته و به گرمایش نیازی ندارند، بکار گرفته می‌شود.

کنترل دبی: الکترونیکی

رنج فشار اختلافی: 20 تا 1000 پاسکال

نشتی: بسیار پایین پره های دمپر در حالت کاملا بسته

دمای کارکرد: بین 10 تا 50 درجه سانتی‌گراد

بدنه: کاملا هوابند بدون نشتی

بدلیل وجود هودهای تخلیه (fume hoods) و واحدهای استخراج هوای (extraction units) متعدد در آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های تمیز (Clean Rooms)، برای تغذیه و تخلیه هوا الزامات پیچیده‌ای در نظر گرفته می‌شود. میزان گردش هوای مورد نیاز برای آزمایشگاه‌ها در طول روز 8 بار و در طول شب 4 بار می‌باشد. علاوه بر مقدار مورد نیاز برای گردش هوا که توسط استاندارد DIN194 ,part 7 بیان شده، بالانس نرخ جریان و حفظ فشار (فشار منفی در آزمایشگاه‌ها و فشار مثبت در  اتاق‌های تمیز) و همچنین حفظ شرایط آسایش از قبیل دما، رطوبت و جریان هوا نیز باید مدنظر قرار گیرد. سرعت بالای تغییرات نرخ جریان هوای ناشی از بار متغیر مصرف کننده‌ها (هودهای تخلیه و واحدهای استخراج) باید به سرعت شناسایی شده و مقدار هوای تغذیه/تخلیه مورد نیاز اتاق باید متناسب با شرایط جدید، به سرعت تامین شود. در هنگام انتخاب کنترلرهای مناسب برای هوای تغذیه، ضروریست تا زمان عملکرد کنترلر از 5 ثانیه (برای چرخش 90 درجه ای) بیشتر نشود. با زمان عملکردی بالاتر از 5 ثانیه، حفظ فشار متناسب در آزمایشگاه‌ها برای شرایط کاری متفاوت، کار دشواری است. در فرایند برنامه ریزی برای کل سیستم، حفظ شرایط مناسب جهت محافظت از پرسنل در برابر مواد خطرناک و اطمینان از سلامتی افراد باید مورد توجه قرار گیرد.

محصولات مرتبط