• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

ترنینگ ون

در دبی بالای جریان هوا در کانال های انتقال هوا در بعضی مقاطع خاص مانند زانوها، تبدیل مقاطع و Sها بدلیل جلوگیری از اختلاط هوا و افت شدید و نیز بوجود آمدن یک جریان سیال آرام در داخل کانال، از پره‌‌های تغییر مسیر هوا که از آنها به عنوان ترنینگ ون نیز یاد می‌شود استفاده می‌گردد.

توضیحات

ترنینگ ون

ترنینگ ون در دبی بالای جریان هوا در کانال های انتقال هوا در بعضی مقاطع خاص مانند زانوها، تبدیل مقاطع و Sها بدلیل جلوگیری از اختلاط هوا و افت شدید و نیز بوجود آمدن یک جریان سیال آرام در داخل کانال، از پره‌‌های تغییر مسیر هوا که از آنها به عنوان ترنینگ ون نیز یاد می‌شود استفاده می‌گردد.

معمولا طراحان برای اینکه هوای داخل کانال با سهولت بیشتر و روان‌تر حرکت کند، در طراحی کانال‌کشی تا حد امکان از بوجود آمدن گوشه‌‌های L شکل و تیز پرهیز می‌کنند و سعی می‌کنند تا کانال‌ها هنگام چرخش با شعاع قابل قبولی تغییر مسیر بدهند.

 ترنینگ ون و تغییر مسیر

اما گاهی اوقات این امکان وجود ندارد و طراح بالاجبار برای تغییر مسیر کانال گوشه L شکل را انتخاب می‌کند. برای اینکه به گردش هوا در گوشه های L شکل داخل کانال کمک شود از تجهیز داخل کانالی به نام ترنینگ ون استفاده می‌شود.

ترنینگ ون‌ها در نقاطی که کانال به شکل زانویی 90 درجه L شکل تغییر مسیر می‌دهند نصب شده و به جریان هوای داخل کانال کمک می‌کنند بدون برخورد با دیواره پیش رو که منجر به افت فشار و اغتشاش زیادی در جریان هوا می‌شود، تغییر مسیر داده و با زاویه 90 درجه نسبت به موقعیت قبلی خود مسیر کانال را بپیماید.

محدودیت‌های ابعادی:

حداقل 30*50 سانتی‌متر و در صورت نیاز به ابعاد بزرگتر به صورت چند تکه و ریلی ساخته خواهد شد.

محدودیت‌های متریال:

ساخت از آهن گالوانیزه، آلومینیوم، کربن استیل و استیل وجود دارد.

شرایط نصب:

هنگام سفارش گذاری می‌بایست ارتفاع کانال و وتر زانویی 90 درجه کانال مد نظر باشد. ترنینگ ون‌ها دقیق روی وتر زانویی 90 درجه کانال نصب می‌شوند. نصب ترنینگ ون‌ها بوسیله پیچ کردن پایه پره‌ها روی کانال انجام می‌شود. در محل نصب (وتر زانویی) نباید برآمدگی ناشی از اتصال فلنج‌ها موجود باشد.

قابلیت تست:

امکان اندازه گیری افت فشار اعمال شده در سیستم توسط ترنینگ ون‌ها بر اساس استانداردهای ملی ISIRI 7693 و ISIRI 7695 و استانداردهای بین‌المللی ISO5219 و ISO5221 نیز در آزمایشگاه موسسه فنی شاهرخی وجود دارد.

پوشش نهایی:

چربی زدایی از طریق شستشو در وان سود و پرک این نوع محصول امکان پذیر می‌باشد. همچنین امکان رنگ آمیزی مطابق با دستورالعمل مشتری وجود دارد. رنگ‌های اپوکسی، پلی اورتان و پودری برای این محصول قابل اجرا می‌باشند.

محصولات مرتبط