• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دریچه خطی صفر درجه

اين دريچه‌ها می‌توانند در کنج‌ها (ديواری) با هر زاويه دلخواهی ساخته شوند.
پرتاب مستقيم هوا با افت بسيار كم.
مناسب جهت ريزش هوا از سقف.

 

توضیحات

دریچه خطی صفر درجه

دریچه خطی صفر درجه به دریچه‌هایی با زاویه پره صفر درجه و بصورت تیغه‌های باریک اطلاق می‌شود. این نوع دریچه هم جهت هوای رفت و هم جهت هوای برگشت مورد استفاده قرار می‌گیرند. محل نصب این دریچه در داخل دیوار و پیشانی سقف کاذب و یا در سقف می‌باشد.

این دریچه‌ها در حالتی که طولشان بلندتر از عرض آنها باشد، شكیل‌تر می‌باشند و می‌بایست در نظر داشت بدلیل توزیع هوا بصورت خطی و در زاویه صفر درجه و استفاده از پره‌های ثابت، امکان جابجایی پره جهت تنظیم پرتاب هوا در جهات مختلف امکان پذیر نمی‌باشد.

دریچه‌های خطی تولید شده در موسسه فنی مشایخی  در انواع ابعاد، قاب و شکل پروفیل پره جهت پوشش انواع سلیقه‌ها و نیازهای آئرودینامیکی مشتریان گرامی از مرغوب‌ترین پروفیل‌های فابریک آلومینیومی اکسترود شده به همراه رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای تولید می‌گردند. این دریچه‌های تنظیم هوا جهت کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع دیگر دریچه های خطی

می‌توان از دریچه‌های خطی در دهش یا مکش (تخلیه یا برگشت هوا)، روی دیوار یا سقف و حتی روی کنج دیوارها استفاده کرد. با توجه به ثابت بودن پره‌های این دریچه‌ها قابلیت تولید در طول‌های زیاد و همچنین به‌صورت یک سرباز و دو سر باز جهت قرار گرفتن در کنار هم در مواردی که طول مورد نیاز دریچه از حداکثر طول قابل‌ تولید (دو و نیم متر) بیشتر است نیز وجود دارد. با استفاده از این قابلیت‌ها می‌توان انواع نیازهای معماری را نیز برطرف نمود. شایان‌ ذکر است انتخاب ارتفاع کم به نسبت طول دریچه خطی بر زیبایی بصری آن می‌افزاید.

دریچه خطی صفر درجه همانطور که از نامش پیداست هوای عبوری از خود را بدون تغییر زاویه جهت حرکت هوا، از خود عبور می‌دهد. به همین دلیل میان دریچه های خطی این مدل بیشترین سطح مفید و کمترین افت فشار را دارا می‌باشد. از کاربردهای این مدل می‌توان به استفاده در فضاهایی که طول پرتاب بلند بدون تغییر زاویه در دریچه مورد نیاز است.

استفاده از فضای بالا

از جمله فضاهایی که طول پرتاب مورد نیاز از ارتفاع سقف بیشتر باشد اشاره نمود. شایان ذکر است در صورت نیاز می‌توان پره‌های این مدل از دریچه‌های خطی را به صورت عمودی مونتاژ و بهره برداری نمود.

نصب این دریچه‌ها بوسیله پیچ‌های خودكار و بر روی قاب چوبی نصب شده بر لبه كانال صورت می‌پذیرد لذا بر روی انواع سقف از قبیل گچ، سیمان، آجر، چوب و غیره قابل اجرا می‌باشد. دریچه خطی صفر درجه می‌تواند همراه با دمپرهای پشت دریچه‌ای موازی و متقابل سفارش گذاری می‌شود. این دریچه در انواع مختلف رنگ‌های پودری الکترواستاتیک کوره‌ای تولید می‌گردد.

رنگ دریچه 

رنگ پیش فرض این دریچه‌ها، رنگ پودری الكترواستاتیک سفید (رال 9016) می‌باشد. كه در صورت درخواست امكان اعمال رنگ‌های دیگر، با اعلام رال رنگ مربوطه وجود دارد. لازم به ذکر است امکان ارائه دریچه به صورت اسید شویی شده و بدون هیچ گونه پوشش رنگی به مشتری وجود دارد.

جهت افزایش فشار پشت دریچه خطی و همگن و یکنواخت کردن جریان خروجی در طول دریچه از پلنیوم باکس‌ها می‌توان استفاده نمود که هم به صورت مونتاژ و هم غیر مونتاژ به مشتریان گرامی ارائه می‌گردند. علاوه بر این با استفاده از اتصال کانال‌های فلکسیبل بین کانال اصلی و پلنیوم باکس‌ها خطاهای اجرای کانال و همچنین هزینه اجرای کانال کاهش می‌یابد.

 

نصب دریچه خطی:

نصب این دریچه‌ها بوسیله پیچ‌های خودكار و بر روی قاب چوبی نصب شده بر لبه كانال صورت می‌پذیرد لذا بر روی انواع سقف از قبیل گچ، سیمان، آجر،‌ چوب و غیره قابل اجرا می‌باشد. دریچه خطی 0 درجه می‌تواند همراه با دمپرهای پشت دریچه‌ای موازی و متقابل سفارش گذاری می‌شود. این دریچه در انواع مختلف رنگ‌های پودری الکترواستاتیک تولید می‌گردد.

مواد مصرفی و جنس و ضخامت‌ها:

جنس پروفیل پره و قاب در این دریچه عموما از پروفیل آلومینیوم با ضخامت 1 میلی‌متر برای پره‌ها و 1.25 میلی‌متر برای قاب می‌باشد.

پهنای قاب دریچه‌ها می‌توانند 3.3 سانتی‌متر یا 4.5 سانتی‌متر از پروفیل آلومینیوم و یا هر اندازه دیگر از جنس آهن سیاه یا گالوانیزه باشد.

محدودیت‌های ابعادی ساخت:

 • بیشترین طول 250 سانتی‌متر
 • بیشترین عرض 150 سانتی‌متر
 • کمترین طول 15 سانتی‌متر
 • کمترین عرض 5 سانتی‌متر

تجهیزات جانبی:

 • دمپر پشت دریچه از جنس ورق گالوانیزه، موازی مدل PD
 • دمپر پشت دریچه از جنس پروفیل آلومینیوم، 7 و 8 مدل OD
 • دمپر كانال موتوری اتوماتیک، مدل MOSQPDTV


پوشش نهایی:

رنگرنگ پیش فرض این دریچه‌ها، رنگ پودری الكترواستاتیک سفید (رال 9016) می‌باشد كه در صورت درخواست امكان اعمال رنگ‌های دیگر، با اعلام رال رنگ مربوطه وجود دارد. لازم به ذکر است امکان ارائه دریچه به صورت اسیدشویی شده و بدون هیچ‌گونه پوشش رنگی به مشتری نیز وجود دارد.

آنادایزاین دریچه‌ها را می‌توان با پوشش آنادایز در صورت درخواست مشتری، ارائه داد.

گالوانیزه گرم:

برای این دریچه‌ها كاربرد ندارد.

پوشش طرح چوب:

 در صورت درخواست مشتری، امكان ارائه پوشش طرح چوب برای این دریچه‌ها با ارسال نمونه پوشش مورد نظر، وجود دارد.

ملزومات نصب

به همراه این دریچه 4 عدد پیچ مربوط به نصب به همراه گل پیچ جهت حفظ ظاهر شكیل دریچه‌ها ارائه می‌شود. (پیچ‌ها و گل پیچ‌ها به طور انحصاری مخصوص به دریچه‌های تولید موسسه فنی شاهرخی می‌باشند.)مشخصات لازم جهت ثبت سفارش:

 • باز شویی که دریچه قرار است در آن نصب گردد
 • باد خور لازم برای دریچه
 • تعداد دریچه قابل سفارش
 • کد بین المللی رنگ (Ral)
 • جنس دریچه
 • تجهیزات جانبی مورد نیاز

ویژگی‌ها

 • اين دريچه‌ها می‌توانند در کنج‌ها (ديواری) با هر زاويه دلخواهی ساخته شوند.
 • پرتاب مستقيم هوا با افت بسيار كم.
 • مناسب جهت ريزش هوا از سقف.

محدودیت‌ها

 • به علت مستقيم بودن پره‌ها، امکان جهت‌دهی وجود ندارد.
 • به علت داشتن پروفيل‌های ظريف اين دريچه حساس می‌باشد و برای استفاده در محل‌هايی كه احتمال ضربه وجود دارد (مانند كف و يا پايين ديوارها) مناسب نيست.

محصولات مرتبط