• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دریچه خطی 15 درجه دو طرفه

 • اين دريچه‌ها می‌توانند در کنج‌ها (ديواری) با هر زاويه دلخواهی ساخته شوند.
 • محدود کردن زوايای جهت‌دهی هوا برای حداکثر راندمان پرتاب هوا
 • پرتاب هوادهی تا 70% در حالت نصب در ديوار که نسبت به ساير دريچه‌ها حداکثر می‌باشد.
 • به علت داشتن پروفيل‌های توپر اين دريچه بسيار قوی می‌باشد و برای استفاده در محل‌هايی كه احتمال ضربه وجود دارد (مانند كف و يا پايين ديوارها) مناسب می‌باشد.

توضیحات

دریچه خطی 15 درجه دو طرفه

دریچه خطی 15 درجه در سه نوع یک طرفه، دو طرفه و تمام کله قندی تولید می‌گردد. دریچه خطی 15 درجه دو طرفه عموما مربوط به توزیع هوای رفت در قسمت پیشانی دیوار و در ارتفاع نه چندان بلند (زیر 3 متر) و یا قسمت‌هایی از پیشانی دیوار که بصورت مخفی در سازه سقف قرار گرفته‌اند استفاده می‌شود.

دریچه‌های خطی 15 درجه دو طرفه عموما بر روی سقف جهت توزیع هوای رفت با ارتفاع نسبتا بلند (حدود 4 متر) مورد استفاده قرار می‌گیرند همچنین مدل دریچه خطی 15 درجه تمام کله قندی مناسب جهت هوای برگشت سقفی و یا نصب در داخل دریچه بازدید زیرفن کویل می‌باشد.

دریچه‌های خطی تولید شده در موسسه فنی مشایخی  در انواع ابعاد قاب و شکل پروفیل پره جهت پوشش انواع سلیقه‌ها و نیازهای آئرودینامیکی مشتریان گرامی از مرغوب‌ترین پروفیل‌های فابریک آلومینیومی اکسترود شده به همراه رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای تولید می‌گردند. این دریچه‌های تنظیم هوا جهت کاربردهای متنوعی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

می‌توان از دریچه‌های خطی در دهش یا مکش (تخلیه یا برگشت هوا)، روی دیوار یا سقف و حتی روی کنج دیوارها استفاده کرد. با توجه به ثابت بودن پره‌های این دریچه‌ها قابلیت تولید در طول‌های زیاد و همچنین به‌صورت یک سرباز و دوسر باز جهت قرار گرفتن در کنار هم در مواردی که طول مورد نیاز دریچه از حداکثر طول قابل‌ تولید (دو و نیم متر) بیشتر است نیز وجود دارد. با استفاده از این قابلیت‌ها می‌توان انواع نیازهای معماری را نیز برطرف نمود. شایان‌ذکر است انتخاب ارتفاع کم به نسبت طول دریچه خطی بر زیبایی بصری آن می‌افزاید.

دریچه خطی 15 درجه همانطور که از نامش پیداست هوای عبوری از خود را با 15 درجه تغییر زاویه جهت حرکت هوا، از خود عبور می‌دهد. این مدل از دریچه‌های خطی دارای سطح مفید مناسب و افت فشار کم است. با توجه به پروفیل پره مورد استفاده در دریچه‌های خطی 15 درجه مدل‌های مختلفی مانند دریچه‌های خطی 15 درجه دو طرفه و دریچه‌های خطی تمام کله قندی قابل تولید می‌باشند.

دریچه‌های خطی 15 درجه دو طرفه عموما بر روی سقف جهت توزیع هوای رفت با ارتفاع نسبتا بلند (حدود 4 متر) مورد استفاده قرار می‌گیرند همچنین مدل دریچه خطی 15 درجه تمام کله قندی به دلیل داشتن کمترین دید داخل دریچه مناسب جهت هوای برگشت سقفی و یا نصب در داخل دریچه بازدید زیرفن کویل می‌باشد. علاوه بر این با ترکیب‌های مختلف از ردیف‌های عمودی و افقی این پره‌ها الگوهای پخش متنوعی مانند سه طرفه و چهار طرفه و … نیز قابل تولید است.

از کاربردهای این مدل می‌توان به استفاده در فضاهایی که طول پرتاب بلند با تغییر زاویه اندک در دریچه مورد نیاز است از جمله فضاهایی که طول پرتاب مورد نیاز از ارتفاع سقف کمی بیشتر باشد اشاره نمود. شایان ذکر است در صورت نیاز می‌توان پره‌های این مدل از دریچه‌های خطی را به صورت عمودی مونتاژ و بهره برداری نمود.‌

جهت افزایش فشار پشت دریچه خطی و همگن و یکنواخت کردن جریان خروجی در طول دریچه از پلنیوم باکس‌ها می‌توان استفاده نمود که هم به صورت مونتاژ و هم غیر مونتاژ به مشتریان گرامی ارائه می‌گردند. علاوه بر این با استفاده از اتصال کانال‌های فلکسیبل، بین کانال اصلی و پلنیوم باکس‌ها خطا‌های اجرای کانال و همچنین هزینه اجرای کانال کاهش می‌یابد.

 

نصب دریچه خطی:

به منظور حفظ زیبایی عرض دریچه می‌بایست از ارتفاع آن بیشتر باشد. باید دقت شود پره‌های این مدل دریچه بصورت ثابت بوده و قابلیت جابجایی پره جهت تنظیم پرتاب هوا در جهات مختلف وجود ندارد. نصب این دریچه‌ها بوسیله پیچ‌های خودكار و بر روی قاب چوبی نصب شده بر لبه كانال صورت می‌پذیرد لذا بر روی انواع سقف از قبیل گچ، سیمان، آجر،‌ چوب و غیره قابل اجرا می‌باشد.

دریچه خطی 15 درجه می‌تواند همراه با دمپرهای پشت دریچه‌ای موازی و متقابل سفارش گذاری شود. این دریچه در انواع مختلف رنگ‌های پودری الکترواستاتیک کوره‌ای تولید می‌گردد. رنگ پیش فرض این دریچه‌ها، رنگ پودری الكترواستاتیک سفید (رال 9016) می‌باشد كه در صورت درخواست، امكان اعمال رنگ‌های دیگر، با اعلام رال رنگ مربوطه وجود دارد. لازم به ذکر است امکان ارائه دریچه به صورت اسیدشویی شده و بدون هیچ گونه پوشش رنگی به مشتری وجود دارد.

مواد مصرفی و جنس و ضخامت‌ها:

جنس پروفیل پره و قاب در این دریچه عموما از پروفیل آلومینیوم با ضخامت 1.25 میلی‌متر برای پره‌ها و 1.25 میلی‌متر برای قاب می‌باشد.

پهنای قاب دریچه‌ها می‌توانند 3.3 سانتی‌متر یا 4.5 سانتی‌متر از پروفیل آلومینیوم و یا هر اندازه دیگر از جنس آهن سیاه یا گالوانیزه باشد.

محدودیت‌های ابعادی ساخت:

 • بیشترین طول 250 سانتی‌متر
 • بیشترین عرض 150 سانتی‌متر
 • کمترین طول 15 سانتی‌متر
 • کمترین عرض 5 سانتی‌متر

تجهیزات جانبی:

 • دمپر پشت دریچه از جنس ورق گالوانیزه، موازی مدل PD
 • دمپر پشت دریچه از جنس پروفیل آلومینیوم، 7 و 8 مدل OD
 • دمپر كانال موتوری اتوماتیک، مدل MOSQPDTV

پوشش نهایی :

رنگ:  

رنگ پیش فرض این دریچه‌ها، رنگ پودری الكترواستاتیک سفید (رال 9016) می‌باشد. كه در صورت درخواست امكان اعمال رنگ های دیگر، با اعلام رال رنگ مربوطه وجود دارد. لازم به ذکر است امکان ارائه دریچه به صورت اسیدشویی شده و بدون هیچ‌گونه پوشش رنگی به مشتری وجود دارد.

آنادایز:

 این دریچه‌ها را می‌توان با پوشش آنادایز در صورت درخواست مشتری، ارائه داد.

گالوانیزه گرم:

 برای این دریچه‌ها كاربرد ندارد.

پوشش طرح چوب:

 در صورت درخواست مشتری، امكان ارائه پوشش طرح چوب برای این دریچه‌ها با ارسال نمونه پوشش مورد نظر، وجود دارد .

ملزومات نصب

به همراه این دریچه 4 عدد پیچ مربوط به نصب به همراه گل پیچ جهت حفظ ظاهر شكیل دریچه‌ها ارائه می‌شود. (پیچ‌ها و گل پیچ‌ها به طور انحصاری مخصوص به دریچه‌های تولید موسسه فنی شاهرخی می‌باشند.)

مشخصات لازم جهت ثبت سفارش:

 • باز شویی که دریچه قرار است در آن نصب گردد
 • باد خور لازم برای دریچه
 • تعداد دریچه قابل سفارش
 • کد بین المللی رنگ (Ral)
 • جنس دریچه
 • تجهیزات جانبی مورد نیاز

ویژگی‌ها

 • اين دريچه‌ها می‌توانند در کنج‌ها (ديواری) با هر زاويه دلخواهی ساخته شوند.
 • محدود کردن زوايای جهت‌دهی هوا برای حداکثر راندمان پرتاب هوا
 • پرتاب هوادهی تا 70% در حالت نصب در ديوار که نسبت به ساير دريچه‌ها حداکثر می‌باشد.
 • به علت داشتن پروفيل‌های توپر اين دريچه بسيار قوی می‌باشد و برای استفاده در محل‌هايی كه احتمال ضربه وجود دارد (مانند كف و يا پايين ديوارها) مناسب می‌باشد.

محدودیت‌ها

 • به علت ثابت بودن پره‌ها، امکان جهت‌دهی وجود ندارد.
 • به علت درصد وزن نسبتا بالا، قيمت بالايی دارد.

موارد کاربرد

 • عموما این نوع دریچه‌ها، جهت مصارف گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربرد آنها هم در دمش هوا بوده هم در مکش هوا. معمولا در تمام فضاهای اداری، تجاری و مکان‌های لوکس قابل استفاده می‌باشند.
 • محل نصب این دریچه در داخل دیوار و پیشانی سقف کاذب و یا در سقف می‌باشد. عموما اگر در سقف مورد استفاده قرار بگیرند به صورت دو طرفه ساخته می‌شوند. قابلیت نصب تا ارتفاع سقف 4.8 متر را نیز دارا می‌باشند. این دریچه ها در حالتی که طول آنها بلندتر از عرض دریچه باشد، شكیل‌تر می‌باشند.

محصولات مرتبط