• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دریچه خطی 30 درجه یک طرفه

اين دريچه‌ها می‌توانند در کنج‌ها (ديواری) با هر زاويه دلخواهی ساخته شوند.
پرتاب مستقيم هوا با افت بسيار كم.
مناسب جهت ريزش هوا از سقف.

 

توضیحات

دریچه خطی 30 درجه یک طرفه

دریچه خطی 30 درجه در دو نوع یک طرفه و دو طرفه تولید می‌گردد که نوع یک طرفه آن جهت کاربرد دریچه خطی 30 درجه یک طرفه در قسمت پیشانی دیوار و یا سقف کنار دیوار جانبی و نوع دو طرفه آن در سقف دور از دیوارهای جانبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع دریچه هوا در مدل یک طرفه بر روی دیوار جانبی تا سقف 4 متر مناسب بوده .

به منظور حفظ زیبایی عرض دریچه می‌بایست از ارتفاع آن بیشتر باشد. باید دقت شود پره‌های این مدل دریچه بصورت ثابت بوده و قابلیت جابجایی پره جهت تنظیم پرتاب هوا در جهات مختلف وجود ندارد همچنین در مواردی از این نوع دریچه در سیستم کانال‌کشی هوای برگشت نیز استفاده می‌شود.

دریچه‌های خطی تولید شده در موسسه فنی مشایخی  در انواع ابعاد قاب و شکل پروفیل پره جهت پوشش انواع سلیقه‌ها و نیازهای آئرودینامیکی مشتریان گرامی از مرغوب‌ترین پروفیل‌های فابریک آلومینیومی اکسترود شده به همراه رنگ ایکترواستاتیک کوره‌ای تولید می‌گردند. این دریچه‌های تنظیم هوا جهت کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

می‌توان از دریچه‌های خطی در دهش یا مکش (تخلیه یا برگشت هوا)، روی دیوار یا سقف و حتی روی کنج دیوارها استفاده کرد. با توجه به ثابت بودن پره‌های این دریچه‌ها قابلیت تولید در طول‌های زیاد است.

انواع دیگر درچه خطی

همچنین به‌صورت یک سرباز و دوسر باز جهت قرار گرفتن در کنار هم در مواردی که طول موردنیاز دریچه از حداکثر طول قابل‌تولید (دو و نیم متر) بیشتر است نیز وجود دارد. با استفاده از این قابلیت‌ها می‌توان انواع نیازهای معماری را نیز برطرف نمود. شایان‌ ذکر است انتخاب ارتفاع کم به نسبت طول دریچه خطی بر زیبایی بصری آن می‌افزاید.

دریچه خطی 30 درجه همانطور که از نامش پیداست هوای عبوری از خود را با 30 درجه تغییر زاویه جهت حرکت هوا، از خود عبور می‌دهد. این مدل از دریچه‌های خطی دارای  سطح مفید مناسب و افت فشار کم است. با توجه به پروفیل پره مورد استفاده در دریچه‌های خطی 30 درجه مدل‌های مختلفی مانند دریچه‌های خطی 30 درجه دو طرفه قابل تولید می‌باشند.

استفاده دریچه‌های خطی 30

دریچه‌های خطی 30 درجه دو طرفه عموما در سقف دور از دیوارهای جانبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این مدل دریچه به دلیل داشتن دید کم داخل دریچه مناسب جهت هوای برگشت سقفی و یا نصب در داخل دریچه بازدید زیرفن کویل می‌باشد. علاوه بر این با ترکیب‌های مختلف از ردیف‌های عمودی و افقی این پره‌ها الگو‌های پخش متنوعی مانند سه طرفه و چهار طرفه و … نیز قابل تولید است.

از کاربردهای این مدل می‌توان به استفاده در فضاهایی که طول پرتاب بلند با تغییر زاویه 30 درجه در دریچه مورد نیاز است از جمله فضاهایی که طول پرتاب مورد نیاز نصف ارتفاع سقف باشد اشاره نمود. شایان ذکر است در صورت نیاز می‌توان پره‌های این مدل از دریچه‌های خطی را به صورت عمودی مونتاژ و بهره برداری نمود.‌

جهت افزایش فشار پشت دریچه خطی و همگن و یکنواخت کردن جریان خروجی در طول دریچه از پلنیوم باکس‌ها می‌توان استفاده نمود که هم به صورت مونتاژ و هم غیر مونتاژ به مشتریان گرامی ارائه می‌گردند. علاوه بر این با استفاده از اتصال کانال‌های فلکسیبل، بین کانال اصلی و پلنیوم باکس‌ها خطا‌های اجرای کانال و همچنین هزینه اجرای کانال کاهش می‌یابد.

نصب دریچه خطی:

نصب اين دريچه‌ها بوسيله پيچ‌های خودكار و بر روی قاب چوبی نصب شده بر لبه كانال صورت می‌پذيرد لذا بر روی انواع سقف از قبيل گچ، سيمان، آجر،‌ چوب و غيره قابل اجرا می‌باشد. دریچه خطی 30 درجه می‌تواند همراه با دمپرهای پشت دریچه‌ای موازی و متقابل سفارش گذاری شود. این دریچه در انواع مختلف رنگ‌های پودری الکترواستاتیک کوره‌ای تولید می‌گردد.

رنگ پيش فرض اين دريچه‌ها، رنگ پودری الكترواستاتيک سفید (رال 9016) می‌باشد كه در صورت درخواست، امكان اعمال رنگ‌های ديگر، با اعلام رال رنگ مربوطه وجود دارد. لازم به ذکر است امکان ارائه دريچه به صورت اسيدشويی شده و بدون هيچ گونه پوشش رنگی به مشتری وجود دارد.

 

مواد مصرفی و جنس و ضخامت‌ها:

جنس پروفيل پره و قاب در اين دريچه عموما از پروفيل آلومينيوم با ضخامت 1.25 ميلی‌متر برای پره‌ها و 1.25 ميلی‌متر برای قاب می‌باشد.

پهنای قاب دريچه‌ها می‌توانند 3.3 سانتی‌متر يا 4.5 سانتی‌متر از پروفيل آلومينيوم و يا هر اندازه ديگر از جنس آهن سياه يا گالوانيزه باشد.

محدوديت‌های ابعادی ساخت:

 • بيشترين طول 250 سانتی‌متر
 • بيشترين عرض 150 سانتی‌متر
 • کمترين طول 15 سانتی‌متر
 • کمترين عرض 5 سانتی‌متر

تجهيزات جانبی:

 • دمپر پشت دريچه از جنس ورق گالوانيزه، موازي مدل PD
 • دمپر پشت دريچه از جنس پروفيل آلومينيوم، 7و8 مدل OD
 • دمپر كانال موتوري اتوماتيک، مدل MOSQPDTV

پوشش نهايي :

رنگ:  رنگ پيش فرض اين دريچه‌ها، رنگ پودری الكترواستاتيک سفید (رال  9016) می‌باشد. كه در صورت درخواست امكان اعمال رنگ های ديگر، با اعلام رال رنگ مربوطه وجود دارد. لازم به ذکر است امکان ارائه دريچه به صورت اسيدشويی شده و بدون هيچ‌گونه پوشش رنگی به مشتری وجود دارد.

آنادايزاين دريچه‌ها را می‌توان با پوشش آنادايز در صورت درخواست مشتری، ارائه داد.

گالوانيزه گرمبرای اين دريچه‌ها كاربرد ندارد.

پوشش طرح چوبدر صورت درخواست مشتری، امكان ارائه پوشش طرح چوب برای اين دريچه‌ها با ارسال نمونه پوشش مورد نظر، وجود دارد .

ملزومات نصببه همراه اين دريچه 4 عدد پيچ مربوط به نصب به همراه گل پيچ جهت حفظ ظاهر شكيل دريچه‌ها ارائه می‌شود. (پيچ‌ها و گل پيچ‌ها به طور انحصاری مخصوص به دريچه‌های توليد موسسه فنی شاهرخی می‌باشند.)

مشخصات لازم جهت ثبت سفارش:

 • باز شويی که دريچه قرار است در آن نصب گردد
 • باد خور لازم برای دريچه
 • تعداد دريچه قابل سفارش
 • کد بين المللی رنگ (Ral)
 • جنس دريچه
 • تجهيزات جانبی مورد نياز

ویژگی‌ها

محدودیت‌ها

 • به علت ثابت بودن پره‌ها، امکان جهت‌دهی وجود ندارد.
 • به علت درصد وزن نسبتا بالا، قيمت بالايی دارد.

موارد کاربرد

 • عموما اين نوع دريچه‌ها، جهت مصارف گرمايشی و سرمايشی مورد استفاده قرار می‌گيرند و کاربرد آنها هم در دمش هوا بوده هم در مکش هوا. معمولا در تمام فضاهای اداری، تجاری و مکان‌های لوکس قابل استفاده می‌باشند.
 • محل نصب اين دريچه در داخل ديوار و پيشانی سقف کاذب و يا در سقف می‌باشد. عموما اگر در سقف مورد استفاده قرار بگيرند به صورت دو طرفه ساخته می‌شوند. قابليت نصب تا ارتفاع سقف 4.8 متر را نيز دارا می‌باشند. اين دريچه ها در حالتی که طول آنها بلندتر از عرض دريچه باشد، شكيل‌تر می‌باشند.

محصولات مرتبط