• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دریچه هوای رفت اتاق عمل

 اتاق عمل بیمارستان و یا مکان‌های مشابه

این دریچه با الگوی پرتاب هوای نقطه‌ای و با افت فشار پایین برای استفاده در سقف اتاق عمل مناسب می‌باشد.

توضیحات

دریچه اتاق عمل

همانگونه که از عنوان “دریچه هوای اتاق عمل ” مشخص است کاربرد این دریچه در اتاق عمل و جهت هوای رفت می‌باشد. الگوی پخش این دریچه بصورت ریزشی از سقف و بصورت آرام می‌باشد. اولین و مهم‌ترین پیش‌نیاز برای تهویه هر اتاق عمل بیمارستانی به حداقل رساندن خطر عفونت در هنگام انجام عمل روی بیماران است. جهت برآورده شدن این شرط اساسی کنترل دقیق فشار و دمای اتاق عمل الزامی است.

در استاندارد ASHRAE 170 به مبحث استاندارد‌های تهویه در مراکز درمانی پرداخته شده و جهت تهویه هوای اتاق‌های عمل دو راه حل ارائه گردیده است. راه حل اول که تحت عنوان سیستم‌های پرده هوایی که در آن با استفاده از دریچه های خطی با خروجی مایل محل تخت را علاوه بر تهویه کردن ایزوله نیز می‌کند ارائه شده است. راه حل دیگر سیستم‌های جریان آرام (Laminar Air Flow Systems) می‌باشد هرچند در کشور عزیزمان کمتر این طراحی استفاده می‌شود زیرا چالش‌های خاص خود را دارد.

دریچه هوای اتاق عمل  تولید شده درموسسه فنی مشایخی مطابق با استاندارد جریان آرام است. این دریچه دارای رخ سی ان سی شده (CNC) پرفوریت است که از ورق آلومینیوم ساخته می‌شود. در طراحی این سیستم‌ها سرعت در رخ دریچه به صورت متوسط بین 25 الی 35 فوت بر دقیقه در نظر گرفته می‌شود. با توجه به ساختار دریچه رفت اتاق عمل هوای تهویه کننده به صورت آرام در محیط ریزش می‌کند و به سمت دریچه‌های برگشت هدایت می‌شود. ساختار یکپارچه این دریچه‌ سطح تجمع آلاینده‌ها در قسمت پشت و روی دریچه را به حداقل میزان ممکن رسانده و باعث سهولت در نظافت و شست و شوی آن می‌شود.

دریچه هوای اتاق عمل یا به اختصار دریچه اتاق عمل، از جنس آلومینیوم یا استنلس استیل بوده و اغلب بدون دمپر پشت دریچه ای و در انواع مختلف رنگ‌های پودری الکترواستاتیک (در نوع آلومینیومی) تولید می‌گردد.

محل نصب: سقف با سقف کاذب

جنس:  پروفیل آلومینیوم

موارد مصرف:

  •  اتاق عمل بیمارستان و یا مکان‌های مشابه
  • این دریچه با الگوی پرتاب هوای نقطه‌ای و با افت فشار پایین برای استفاده در سقف اتاق عمل مناسب می‌باشد.

محصولات مرتبط