• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دمپر تنظیم فشار وزنه‌ای صنعتی

  • محدودیت ابعادی:از 15*15 سانتی متر تا 1.25*200 سانتی متر
  • ساخت از آهن گالوانیزه، آلومینیوم، کربن استیل و استیل وجود دارد.
  • شرایط نصب: دمپرهای تنظیم فشار وزنه ای به صورت دو سر فلنج عرضه می شوند.

توضیحات

دمپر تنظیم فشار وزنه‌ای صنعتی

دمپر تنظیم فشار وزنه‌ای صنعتی یا ثقلی‌ای که پره‌های آن داراست، باعث می شود که مسیر هوا در جهت مورد نظر یک طرفه شود و از برگشت هوا جلوگیری کند. این نوع دمپر در فضاهایی مثل اتاق‌های دیزل ژنراتور، دهانه خروجی اگزاست فن‌ها و خروجی رادیاتورها استفاده می‌شوند.

در صورتی که از متریال‌های سنگین‌تر مثل آهن گالوانیزه با ضخامت بالاتر به جای آلومینیوم استفاده شود، وزن پره‌ها به تبع بیشتر می‌شود و فشار مورد نیاز پشت دمپر برای باز کردن پره‌ها نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه با سنگین کردن پره‌ها می‌توان تعیین کرد که پره‌ها در چه فشاری باز شوند. بوسیله این مکانیزم می‌توان در فضای پشت دمپر فشار مثبت ایجاد کرد. امکان نصب توری پشت بالانس دمپرها وجود دارد.

محدودیت‌های ابعادی:

حداقل 15*15 سانتی‌‌متر، حداکثر 250*1.25 سانتی‌متر (در ابعاد بزرگتر از ابعاد فوق قاب یک تکه و پره‌ها جهت استحکام بیشتر چند تکه می‌شوند.)

محدودیت‌های متریال:

ساخت از آهن گالوانیزه، آلومینیوم، کربن استیل و استیل وجود دارد.

شرایط نصب:

هنگام سفارش گذاری این نوع دمپر حتما می‌بایست محل نصب دمپر (دیوار داخلی یا دیوار خارجی) و همچنین جهت جریان هوا (از سمت داخل فضا به بیرون یا از سمت خارج فضا به داخل) تعیین شود. معمولا برای نصب بالانس دمپرها یک فریم روی بازشو و نزدیک به لبه ای که بالانس دمپر روی آن نصب خواهد شد در نظر می‌گیرند و بالانس دمپر را با پیچ رزوه یا پیچ و مهره روی فریم ثابت می‌کنند.

قابلیت تست:

امکان اندازه‌گیری مقدار نشتی بر اساس استانداردهای D500 و AMCA 511-10 در آزمایشگاه موسسه فنی شاهرخی وجود دارد. همچنین امکان اندازه گیری افت فشار اعمال شده در سیستم کانال کشی از طرف این نوع دمپر و اندازه‌گیری نرخ مقدارجریان هوای عبوری در این نوع دمپر بر اساس استانداردهای ملی ISIRI 7693 و ISIRI 7695 و استانداردهای بین المللی ISO5219 و ISO5221 نیز در آزمایشگاه موسسه فنی شاهرخی وجود دارد.

پوشش نهایی:

چربی زدایی از طریق شستشو در وان سود و پرک برای قاب و پره این نوع دمپر امکان پذیر می باشد. همچنین امکان رنگ آمیزی مطابق با دستورالعمل مشتری وجود دارد. رنگ های اپوکسی، پلی اورتان و پودری برای این نوع دمپر قابل اجرا می باشند. به علت اینکه ممکن است رنگ آمیزی در کارکرد بالانس دمپر اختلال ایجاد کند، رنگ آمیزی برای این نوع محصول به هیچ وجه توصیه نمی شود.

محصولات مرتبط