• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دمپر ضد آتش بین کانالی

از ویژگی های دمپر ضد آتش بین کانالی می توان به کنترل موتوری روی مسیر هوا بین دو زون آتش، هوابندی بسیار ویژه در مدل های ترکیبی دمپرهای دود و آتش، تحمل حرارتی در سه رده ۴۵ دقیقه، ۱٫۵ ساعت و ۳ ساعت در مقابل حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد، اشاره کرد.

توضیحات

دمپر ضد آتش بین کانالی(دمپر آتش دستی) کاربردی شبیه به دمپرهای آتش فیوزی دارند با این تفاوت که به جای مکانیزم فیوز و فنر برای بستن پره‌ها در شرایط آتش از موتور الکتریکی استفاده می‌شود. موتور الکتریکی قابلیت فرمان پذیری از تابلو آتش نشانی دارد و این امکان را به کاربر می‌دهد که بتواند در شرایط مختلف مسیرها و زون‌های مختلف را مسدود یا باز کند. همچنین بعضی مدل‌های موتور دمپر‌ها دارای نوعی فیوز یا سنسور الکتریکی می‌باشند که با نصب روی جداره کانال در نزدیکی دمپر، هنگامی که دمای کانال به نزدیکی ۷۰ درجه سانتیگراد می‌رسد؛ فرمان بسته شدن به موتور دمپر ارسال می‌کنند. این دمپر ضد آتش بین کانالی امکان عملیاتی شدن بدون اتصال به تابلو آتش نشانی را دارا می‌باشند.
فضاهای استفاده کننده: محل تلاقی دو زون آتش، پارکینگ‌ها (دمپرهای دود پارکینگی)

محدودیت ها:

  • محدودیت‌های متریال: امکان ساخت از آهن گالوانیزه، آلومینیوم و ورق آهن وجود دارد.
  • شرایط نصب: جهت نصب، اتصال فلنج به فلنج به صورت معمول استفاده می‌شود. مطابق استاندارد SMACNA دمپر آتش حتما می‌بایست روی تیغه تلاقی دو زون آتش نصب شود، در صورتی که به هر دلیل امکان نصب روی تیغه نباشد، می توان دمپر را کمی عقب‌تر یا جلوتر از محل تیغه دیوار نصب کرد اما می بایست بدنه دمپر آتش که به هر مقدار از تیغه دیوار بیرون می‌باشد را با مواد ضد حریق پوشاند. در نصب به صورت فلنج به فلنج به منظور هوابند شدن محل اتصال می‌توان از عایق EPDM که حالت اسفنجی دارد بین دو فلنج استفاده کرد. برای اتصال فلنج به فلنج می توان از پیچ و مهره و یا کلیپس اتصال برند لینک یا هیلتی استفاده کر

محصولات مرتبط