• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دودکش آهنی (دودکش گالوانیزه)

عمدتا از این نوع رابط دودکش در مکان‌های که رطوبت کم و محصولاتی گازسوز از قبیل بخاری یا ابگرمکن که داخل ساختمان نصب می‌شود می‌توان استفاده کرد.

دسته بندی

توضیحات

دودکش آهنی (دودکش گالوانیزه)

دودکش آهنی که از ورق گالوانیزه درست می‌شود، یکی از قدیمی ترین نوع دودکشی هایی است که از گذشته تا به حال وجود داشته و مورد استفاده قرار می گیرد، شاید بتوان گفت که این نوع از دودکش، نسبت به سایر دودکش ها بیشترین مورد استفاده را دارد.

دودکش گالوانیزه  جهت انتقال هوا، دود و هدایت آن به سمت فضایی خارج از فضای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد لوله بخاری دقیقا مانند عملکرد لوله هود می‌باشد. هر دو به یک روش هوا را به سمت بیرون هدایت می‌کنند.

اما نوع و جنسی که جهت این کار استفاده می‌گردد بسیار مهم است که در مقابل عوامل مختلف مقاوم باشد.  همین امر موجب می‌گردد تا کارایی لوله‌ی بخاری بالا برود و دیرتر فرسوده و خراب شود. در نتیجه طول عمر آن بسیار بالا میرود و کمتر نیاز به نگهداری و تعمیر پیدا میکند. این امر یکی از برترین مزیت‌های ان به شمار می‌رود.

مقدار استفاده دودکش گالوانیزه

مقدار استانداردی که برای لوله‌های بخاری در نظر گرفته می‌شود به این صورت است که برای لوله بخاری با قطر 2.5 سانتیمتر طول ان باید حدودا برابر 45 سانتیمتر باشد و اگر بیشتر از 45 سانتیمتر باشد باید ارتقاع کل دودکش آهنی  و یا قطر لوله‌ی بخاری را افزایش داد.

جهت ساخت کلاهک و یا رابط لوله بخاری باید از جنس استاندارد استفاده نمود. منظور از جنس استاندارد ورق گالوانیزه با ضخامت 0.60 می‌باشد و ورق حلبی، ورق سیاه به هیچ وجه مناسب این کار نمی‌باشد. این مقدار برای دودکش گالوانیزه کافی است .

 

 

 

 

 

محصولات مرتبط