• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

لوور هوارسان

در ساختمان‌های مدرن که دارای سیستم تهویه و هوارسانی مهندسی و اصولی می‌باشند همیشه نیاز به تامین هوای تازه یا خروج هوای برگشتی از ساختمان می‌باشد. برای اینکه فقط هوا وارد کانال تامین هوای تازه بشود و از ورود آب باران و برف و اجسام دیگر جلوگیری شود، روی ورودی هوای تازه از لوور هوارسان استفاده می‌شود.

توضیحات

در ساختمان‌های مدرن که دارای سیستم تهویه و هوارسانی مهندسی و اصولی می‌باشند همیشه نیاز به تامین هوای تازه یا خروج هوای برگشتی از ساختمان می‌باشد. برای اینکه فقط هوا وارد کانال تامین هوای تازه بشود و از ورود آب باران و برف و اجسام دیگر جلوگیری شود، روی ورودی هوای تازه از لوور هوارسان استفاده می‌شود. لوور هوارسان برای تامین هوای تازه مورد نیاز برای کلیه مکان‌های تهویه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در كلیه اتاق‌های نصب هواساز، چه در پشت بام و یا در موتور خانه‌های مركزی ساختمان، نیاز می باشد تا هوای تازه مورد استفاده توسط دستگاه‌ها و سیستم‌های تهویه از محیط خارج تامین شود. در این گونه موارد در دیواره‌های فضای نصب تجهیزات از دریچه‌هایی با افت كم و قابلیت هوا رسانی بالا استفاده می‌شود كه علاوه بر انتقال موثر دبی هوای مورد نیاز از ورود باران ،‌خاشاك و جانوران كوچك نیز جلوگیری می‌کند.  گاهی اوقات ممکن است کانال هوارسان روی دیوار بیرونی ساختمان به پایان برسد و یا اینکه ساختمان دارای اتاقک هواساز، که محل قرار گرفتن هواسازها و تجهیزات تهویه مطبوع ساختمان است، می‌باشد. در این صورت برای اینکه نمای ساختمان از نظر بصری دچار مشکل نشود و هم هوای تازه مورد نیاز تجهزات و ساختمان تامین شود از لوورهای هوارسان استفاده می‌شود. به طور معمول از توری پرنده‌گیر در پشت لوورها برای جلوگیری از ورود پرندگان استفاده می‌شود. لوورهای هوارسان از پره های Z شکل پهن با زاویه 45 درجه برای جلوگیری از ورود آب باران و همچنین مسدود کردن دید به داخل همزمان با اجازه عبور هوا بهره می‌برند.

 

محدودیت‌های ابعادی:

  • حداقل: 5*15 سانتی‌متر
  • حداکثر 150*200 سانتی‌متر

محدودیت‌های متریال: امکان ساخت از آهن گالوانیزه، آلومینیوم، کربن استیل و استیل با ضخامت‌های مختلف وجود دارد.

شرایط نصب: لوورهای هوا رسان یا مستقیم روی دهانه کانال نصب می‌شوند یا روی دهانه بازشو دیوار بیرونی نصب می‌شوند. در سایزهای بزرگ به علت سنگین شدن لوورها هنگام نصب مستقیم روی دهانه کانال می‌بایست تعدادی ساپورت روی زمین، سقف یا دیوار کناری گرفته شود. در مواردی که لوورها می‌بایست روی دهانه دیوار نصب شوند، تعبیه فریم از جنس آهن روی دیواره بیرونی الزامی است. در بسیاری اوقات که لوورها در متراژ طولانی کنار یکدیگر نصب می‌شوند، به جهت اینکه لوورها بعد از نصب به صورت یک دست و مرتب کنار هم دیده شوند، شاسی کشی دقیق و تراز به عنوان زیر کار نصب لوورها ضروری می‌باشد. شاسی کشی زیر کار لوورها عموما از قوطی ها آهن 20*40 میلی‌متر می‌باشد.

قابلیت تست: امکان اندازه‌گیری افت فشار اعمال شده در سیستم کانال کشی از طرف این نوع لوور و اندازه‌گیری نرخ مقدارجریان هوای عبوری در این نوع دمپر بر اساس استانداردهای ملی ISIRI 7693 و ISIRI 7695 واستانداردهای بین المللی ISO5219 و ISO5221 نیز در آزمایشگاه موسسه فنی شاهرخی وجود دارد.

پوشش نهایی: چربی زدایی از طریق شستشو در وان سود و پرک برای قاب و پره این نوع دمپر امکان پذیر می‌باشد. همچنین امکان رنگ آمیزی مطابق با دستورالعمل مشتری وجود دارد. رنگ‌های اپوکسی، پلی اورتان و پودری برای این نوع لوور قابل اجرا می‌باشند. این محصول به صورت پیش فرض بدون رنگ عرضه می‌گردد.

محصولات مرتبط