• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

لوور پادری

انواع لوور پادری یا همان دریچه پادری عموما برای ایجاد ارتباط میان دو محیط به منظور فراهم آوردن امکان جریان هوا از یک محیط به محیط دیگر استفاده می‌شوند.

توضیحات

انواع لوور پادری یا همان دریچه پادری عموما برای ایجاد ارتباط میان دو محیط به منظور فراهم آوردن امکان جریان هوا از یک محیط به محیط دیگر استفاده می‌شوند. بدین صورت كه در بعضی از موارد که هوای تازه تزریقی به یک محیط وجود ندارد و فشار منفی ایجاد شده در اثر تخلیه و یا برگشت هوا، باید از طریق ورود هوا از محیط مجاور جبران شود استفاده از این دریچه ها روی درها، پارتیشن‌ها و یا دیوارهای حائل بین دو محیط، ارتباط میان دو فضا را بدون ایجاد دید مستقیم میان آنها ممکن می‌سازد. در صورت عدم استفاده از این دریچه‌ها در هنگام اگزاست از یك محیط برای جبران دبی اگزاست شده، ممكن است در درزها و منافذ فضا (مانند شكاف زیر درها)، با ایجاد صدای سوت و یا جریان شدید هوا روبرو شویم.

اساس کار این دریچه‌ها بر اساس اختلاف فشار میان دو محیط می‌باشد و هوا از محیط پر فشارتر به محیط کم فشارتر جریان می‌یابد و جایگزین هوای تخلیه شده از فضای کم فشار می‌گردد.

لوورهای پادری کاربری مشابه لوورهای هوارسان دارند با این تفاوت که روی درب ورودی نصب می‌شوند. لوورهای پادری ضمن اینکه اجازه عبور هوا را می‌دهند به خاطر شکل به خصوص پره‌های آن اجازه دید به داخل را نمی‌دهند. این نوع لوور در فضاهایی استفاده می‌شود که دریچه‌ای در کل مسیر هوای برگشت تعبیه نشده و هوای ورودی به فضا به اصطلاح بلاک و در فضا حبس می‌شود. در چنین شرایطی مشکلاتی مثل ماندگی و کهنگی هوای اتاق، ایجاد فشار مثبت در اتاق و در نتیجه سخت باز شدن درب به علت فشار مثبت پشت آن بوجود می‌آید. با نصب لوور پادری در این مواقع، هوای ورودی راهی برای خروج از اتاق پیدا می‌کند. قاب دوم این دریچه باعث می‌شود که بعد از نصب نمای دریچه روی درب از هر دو طرف به یک شکل باشد. رنگ آمیزی این نوع لوورها به سفارش و دلخواه مشتری مطابق با رنگ درب امکان پذیر می‌‌باشد.

کاربرد این دریچه بیشتر در مکان‌هایی با هوای سنگین مانند سالن‌های ورزشی و ژیمناستیک، سرویس‌های بهداشتی، حمام و تامین هوای مصرفی در موتور خانه‌ها و اتاق‌های ژنراتور به صورت مداوم و … می‌باشد و استفاده از آن در زیبایی محیط نیز موثر است.  از آنجا كه این نوع دریچه عموما روی درها و دیوار‌های پارتیشن (دیوارهای غیر خارجی) نصب می‌شوند لذا یكی از مهمترین عوامل در انتخاب این نوع دریچه‌ها تناسب عمق دریچه با عمق دیوار و یا دربی است كه دریچه روی آن نصب می‌شود.

 

محدودیت‌های ابعادی:

  • حداقل ابعاد قابل ساخت: 10*10 سانتی‌متر
  • حداکثر: 300*300 سانتی‌متر.

محدودیت‌های متریال: امکان ساخت از آهن گالوانیزه، آلومینیوم، کربن استیل و استیل با ضخامت 1 میلی‌متر وجود دارد. به صورت پیش فرض این دریچه از آلومینیوم اکسترود شده و با رنگ پودری الکترواستاتیک کوره‌ای ساخته و عرضه می‌شود.

شرایط نصب: امکان نصب روی درب چوبی و پی وی سی به صورت مستقیم بدون نیاز به زیر کار خاصی و با پیچ کردن قاب از روبرو یا از داخل به روی درب وجود دارد. می‌توان جهت نصب روی درب‌های آلومینیومی از پرچ نیز استفاده کرد.

قابلیت تست: امکان اندازه‌گیری افت فشار اعمال شده در سیستم کانال کشی از طرف این نوع لوور و اندازه گیری نرخ مقدارجریان هوای عبوری در این نوع دمپر بر اساس استانداردهای ملی ISIRI 7693 و ISIRI 7695 و استانداردهای بین المللی ISO5219 و ISO5221 نیز در آزمایشگاه موسسه فنی شاهرخی وجود دارد

پوشش نهایی: امکان رنگ آمیزی مطابق با دستورالعمل مشتری وجود دارد. رنگ‌های اپوکسی، پلی اورتان و پودری برای این نوع لوور قابل اجرا می‌باشند.

محصولات مرتبط