• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰
نصب و تعمیر چیلر و هواساز

نصب و تعمیر چیلر و هواساز

نصب و تعمیر چیلر و هواساز

اگر دنبال یک سیستم تهویه لوکس هستید، چیلر بهترین گزینه برای شماست. چیلر و هواساز دستگاه‌هایی هستند که توسط یک سیکل تبرید(سردسازی)، دمای سیال مبرد رو کم می‌کنن و از طریق فن کویل یا هواساز به داخل فضای ساختمان می‌دمند. به طور کلی، بر اساس مکانیسم عملکرد و نوع چرخه‌ی تبرید دو نوع چیلر در بازار موجوده: چیلر جذبی و چیلر تراکمی. چرخه‌ی تبرید چیلر تراکمی مشابه چرخه‌ی یخچال معمولیه و سرما با استفاده از انرژی الکتریکی تولید می‌شه. در چرخه‌ی جذبی، این کار توسط یک چرخه‌ی مکمل حرارتی و یک سیال جاذب انجام می‌شه. از یه نگاه دیگه می‌شه چیلرها رو بر اساس سیال خنک‌کننده به سه دسته‌ی آب-خنک، هوا-خنک و تبخیری تقسیم بندی کرد.

872abd92 ec1a 4ca5 9d5c ff6fc2a5ad19

چیلر و هواساز

چیلر و هواساز دستگاه‌هایی هستند که توسط یک سیکل تبرید(سردسازی)، دمای سیال مبرد رو کم می‌کنن و از طریق فن کویل یا هواساز به داخل فضای ساختمان می‌دمند. به طور کلی، بر اساس مکانیسم عملکرد و نوع چرخه‌ی تبرید دو نوع چیلر در بازار موجوده: چیلر جذبی و چیلر تراکمی. چرخه‌ی تبرید چیلر تراکمی مشابه چرخه‌ی یخچال معمولیه و سرما با استفاده از انرژی الکتریکی تولید می‌شه. در چرخه‌ی جذبی، این کار توسط یک چرخه‌ی مکمل حرارتی و یک سیال جاذب انجام می‌شه. از یه نگاه دیگه می‌شه چیلرها رو بر اساس سیال خنک‌کننده به سه دسته‌ی آب-خنک، هوا-خنک و تبخیری تقسیم بندی کرد. در واقع چیلرها، قلب سیستم­های تهویه ساختمان­ها و مراکز صنعتی، تجاری، اداری هستند که از گذشته در منازل و اماکن مختلف جهت ایجاد تهویه هوا مورد استفاده قرار می‌گرفتند. چیلرها دارای دو دسته جذبی و تراکمی اند که هر کدام نیز انواعی دارد، بنابراین هر کدام از اینها دارای ساختمان مختص به خود هستند این دستگاه‌ها با توجه به مدارات پیچیده‌تر و وجود قطعات مختلف موجود در آنها باعث شده است تا تعمیر و نگهداری آنها کمی دشوار شود. به همین دلیل با توجه به اینکه ساختار چیلرها نسبت به دستگاه‌های دیگر کمی پیچیده‌تر است.

تعمیر چیلر تراکمی و جذبی نیز نیازمند تخصص و دانش بیشتر خواهد بود. باید توجه کرد که چیلرهای ساختمانی و چیلر های صنعتی به کار رفته در منازل، اماکن اداری و کارخانه‌ها باید هر سال از خدمات سرویس و نگهداری بهره‌مند شوند تا ایجاد خرابی در آنها به حداقل برسد. سهل انگاری در نگهداری و سرویس چیلر در دراز مدت شما را مجبور به تعمیر چیلر خواهد کرد تعمیرات چیلر مل تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر در مقایسه با سرویس چیلر بسیار پر هزینه خواهد بود مطمئنا با سرویس دوره‌ای چیلرها این امکان را ایجاد می‌کنید که چیلر منزل یا محل کار شما دیرتر خراب شده و در صورتی خرابی با هزینه کمتری تعمیر شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معرفی انواع چیلر

2 2

انواع مختلفی از چیلر ها و با کارایی های متنوع و همینطور برای فضاهای مختلف  طراحی و تولید می شوند که در بازار کنونی موجود هستند. بر اساس نوع کارایی و طراحی های مختلف معمولا 5 نوع چیلر تولید می شود.

 1. چیلر خانگی

چیلرهای خانگی در ابعاد کوچک و همچنین توان کمتری ساخته می شوند. در این نوع چیلر ها تمام اجزا در داخل بدنه می باشند. چیلر خانگی از داکت اسپیلت ها کارایی بیشتری دارند و برای مکان های با متراژ بالا مناسب می باشند. محل نصب چیلر در ساختمان باید به طوری باشد که در صورت نیاز به تعمیر چیلر خانگی دسترسی آسانی داشته باشند.

 1. مینی چیلر

مینی چیلر از انواع چیلرهای تراکمی هستند که برای فضاهای کوچک گزینه مناسبی هستند. تعمیر مینی چیلرها تفاوت چندانی با سایر موارد ندارد.

 1. چیلر صنعتی

ظرفیت سرمایشی چیلر صنعتی بالاست. این دستگاه ها با ظرفیت سرمایش زیاد برای استفاده ممتد در طول روز طراحی و تولید می‌شوند. چیلرهای صنعتی علاوه بر خنک کردن هوا، برای خنک کردن ماشین‌آلات و دستگاه‌های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم‌ها را در دو حالت چیلر جذبی و چیلر تراکمی ساخته می شوند.

 1. چیلر تراکمی

در چیلر تراکمی از دو نوع سیال هوا یا آب استفاده می شود. در هنگام تعیین محل قرار دادن چیلر در ساختمان باید در فضاهایی که جریان هوا برقرار باشد دقت نمود. برعکس برای نصب چیلر تراکمی آب خنک در فضاهای سربسته مانند موتورخانه‌ها و بخش‌های تاسیساتی ساختمان استفاده می شود.

 1. چیلر جذبی

در چیلرهای جذبی برای فرایند خنک سازی از یک ماده جذب کننده استفاده می‌شود. نصب چیلر جذبی در محیط‌های صنعتی بسیار مطرح است. اگر قصد نصب چیلر در ساختمان‌های غیر صنعتی را دارید، مناسب ‌ترین قسمت برای این کار موتورخانه می باشد چراکه  این سیستم برای فعالیت نیاز به جذب انرژی گرمای موتور خانه دارد.

سرویس چیلر را چه زمانی باید انجام داد؟

 

نگهداری و سرویس چیلر جذبی و تراکمی باید در فواصل زمانی معین و مشخص انجام شود. این تجهیزات بدون شک یکی از مهمترین دستگاه های تولید سرمایش در موتورخانه تاسیسات هر ساختمانی محسوب می شوند. از این رو تعمیرات و سرویس چیلر جذبی باید با دقت فراوان و توسط تعمیرکار چیلر جذبی ماهر و با تجربه انجام شود. سرویس چیلر تراکمی و جذبی موجب افزایش بازده چیلر می شود و از ایجاد مشکلات بزرگ تر جلوگیری به عمل می آورد و از این رو بهتر است در بازه های معین زمانی سرویس چیلر انجام شود تا کارکرد خوبی را برای ما داشته باشد. تمام بخش ها و قطعات چیلر از جمله کندانسور، اپراتور، شیرهای انبساطی و کمپرسور توسط سرویسکار چیلر توسط متخصص بررسی می شود. در سرویس چیلر جذبی باید به این نکته توجه داشت، که سرمایش بر اساس یک سری واکنش های شیمیایی و فیزیکی بسیار حساس تولید می شود. ماده محلول مورد نیاز این فعل و انفعالات شیمیایی لیتیوم بروماید است. مقدار و اندازه لیتیوم بروماید بسیار در کیفیت کار چیلر تاثیر گذار می باشد. از طرفی چون لیتیوم بروماید ماده ای بسیار خورنده است، باید همواره در سرویس چیلر کیفیت و اندازه این ماده چک شود. عدم تعمیر چیلر جذبی در هنگام بروز ایراد و عدم سرویس چیلر در زمانهای تعیین شده موجب می شود که این ماده به خود دستگاه آسیب برساند و عمر دستگاه را کاهش دهد.

نصب و تعمیر چیلر و هواساز

برای اینکه چیلرها را نصب کنید ابتدا باید یک محل مشخص، برای نصب آن‌ها در نظر بگیرید. اگر چیلر شما از نوع تراکمی باشد لازم است دو حالت را در نظر بگیرد. چیلرهای تراکمی که از نوع آب خنک هستند در مکان‌های سقف دار قابلیت نصب دارند. به عنوان نمونه همان طور که پیش تر گفته شد یکی از بهترین مکان هایی که این نوع چیلر را می‌توانید نصب کنید داخل موتورخانه می باشد. برای نصب چیلر لازم است به خط لوله کشی چیلر توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر هم چیلر تراکمی شما از نوع هوا خنک  باشد باید آن را روی پشت بام خانه‌ی خود نصب کنید تا هوای کافی به داخل آن جریان داشته باشد. راه اندازی چیلر نیاز به صرف زمان کافی دارد. باید تمامی مراحل گام به گام انجام شوند و درستی هر گام قبل از انجام اقدامات جدید بررسی شود. با این که تمامی مراحل به طور کامل گفته شد، باز هم توصیه می شود کار را به کاردان بسپارید! تعمیرکار های زبده و متخصص تکوک همواره آماده اند و در کمترین زمان چیلرهای شما را سرویس یا تعمیر کند. تعمیرکاران ما در این زمینه متخصص هستند و شما عزیزان می توانید با خیال راحت نصب و تعمیر چیلر و هواساز خورد را به ما بسپارید. شما عزیزان و همشهریان گرامی می توانید با اطمینان کامل انجام تمامی خدمات چیلرهای ساختمانی و صنعتی خود از جمله تعمیر چیلر ، سرویس چیلر ، شارژ گاز چیلر ، شستشو و رسوب زدایی و تعمیر کپرسور چیلر و همچنین تعمیر اواپراتور چیلر را به متخصصان شرکت تکوک بسپارید .

چیلر جذبی

قیمت تعمیر چیلر

قیمت چیلر به طور معمول بر اساس نوع و مشخصات فنی که دارد می تواند در بازه‌ی وسیعی متغیر باشد. قیمت تعمیر چیلر نیز به نوع چیلر، محل نصب چیلر و همچنین تعداد و مساحت فضا بستگی دارد. همچنین برای تعیین قیمت تعمیرات چیلر نیز نوع خرابی و برند چیلر هم بر هزینه تعمیر چیلر تاثیرگذار هستند. به طور کل قیمت تعمیر چیلر بر اساس نوع ایراد و همچنین قطعه معیوب تعیین می شود. از آن جایی که دما و رطوبت مناسب تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی، کار و تمرکز انسان می گذارد، انتخاب سیستم تهویه مطبوع با مشخصات مورد نیاز و مطلوب تصمیم مهمی محسوب می شود اما به طور کلی نوع کمپرسور، نوع کندانسور و نوع الکتروموتور و همچنین استفاده از ژنراتور تولید برق برای مواقع اضطراری در چیلرها بر قیمت آن ها تاثیر گذار می باشند. برای اطلاع از قیمت های به روز تعمیر چیلر و هواساز با مشاوران ما در تکوک تماس حاصل نمایید و از خدمات مشاوره و راهنمایی بهره مند شوید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم که به بهترین شکل آموزش نصب و تعمیر چیلر و هواساز را توضیح دهیم. با این حال همچنان پیشنهاد ما این است که برای نصب و راه اندازی و همینطور انجام هرگونه تعمیرات چیلر  از متخصصین این حوزه و افراد مجرب و کارشناس شرکت تکوک بخواهید که این کار را انجام دهد. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟
 • ۲۵
 • شهریور
 • هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

  چرا تعمیر کولر گازی از اهمیت زیادی برخوردار است؟ دوره و زمانه‌ های کولرهای آبی و مدام تا بالای پشت‌ بام رفتن ...

  سیستم تهویه مطبوع چیست؟ انواع سیستم تهویه مطبوع و کارکرد آن‌ها
 • ۲۵
 • شهریور
 • سیستم تهویه مطبوع چیست؟ انواع سیستم تهویه مطبوع و کارکرد آن‌ها

  تهویه مطبوع چیست؟ تهویه مطبوع به طور دقیق عبارت است از  فن آوری رساندن شرایط طرح داخل به شرایط استاندارد یا آسایش ...

  تاسیسات چیست و چه کارایی دارد؟
 • ۲۹
 • شهریور
 • تاسیسات چیست و چه کارایی دارد؟

  تاسیسات چیست؟ در دنیا ی  امروز تامین آسایش بشر یکی از اهدف اصلی است به همین دلیل نقش تاسیسات مکانیکی به عنوان ...

  تأسیسات مکانیکی ساختمان چیست؟
 • ۲۹
 • شهریور
 • تأسیسات مکانیکی ساختمان چیست؟

  تأسیسات مکانیکی ساختمان شامل مجموعه ای از سازه ها و اجزایی است که ساختار سیستم های داخلی ساختمان را جهت بهبود سطح آسایش ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09131109867

  ادرس

  اصفهان-آبشار سوم-مجتمع رویال سنتر

  پست الکترونیک

  Mashayekhi.tec@gmail.com