• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

پلنیوم باکس با عایق پلی‌اورتان

  • دریچه‌های خطی اسلوت بصورت دکوراتیو و در طول‌های بالا کار می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است امکان هوادهی یکنواخت در طول بالای دریچه وجود ندارد. استفاده از پلنیوم باکس به منظور ایجاد اختلاط کافی هوا و توزیع یکسان هوا در طول، امری لازم و ضروری است. پلنیوم باکس‌ها معمولاً در طول بالا با ورودی‌های گرد به فواصل حداکثر 1/2 متر پشت دریچه‌های خطی نصب می‌شوند.
  • امکان ساخت پلنیوم باکس با اندازه‌های دلخواه
  • امکان ساخت با اتصال کلینچ یا پرچ
دسته بندی

توضیحات

پلنیوم باکس  پلی اورتان

پلنیوم باکس‌ها تجهیزاتی هستند که با ضخامت‌های متفاوت ورق گالوانیزه تولید و پشت دریچه‌های خطی نصب می‌گردند. پلنیوم‌ها در واقع نقش واسطه را بین خط اصلی کانال هوای رفت و دریچه‌های خطی ایفا می‌کنند. کاربرد اصلی این ابزار، ایجاد فشار  یکسان در تمام طول دریچه است تا از تمام نقاط طول دریچه‌های خطی، مقدار یکسان هوا خارج و سرعت خروجی هوا در تمام طول دریچه خطی یکسان باشد.

معمولا پلنیوم ها به صورت تکه‌های یک متری در طول خط مورد نظر، برای نصب دریچه خطی در کنار هم قرار می‌گیرند و نحوه عملکرد آن به این صورت است که، دریچه (طول قابل تولید) به صورت یکپارچه روی آنها نصب می‌گردد. یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از این محصول قابلیت نصب دریچه‌های خطی بدون استفاده از پیچ است. ابعاد دهانه پلنیوم باکس‌ها با توجه به ابعاد پشت دریچه خطی اسلوت انتخاب می‌شوند.

تعداد و ابعاد طوقه ورودی هوا با توجه به حجم هوای عبوری از پلنیوم و طراحی هوادهی دریچه‌های خطی طراحی می‌شوند. لازم به ذکر است در شرایطی که احتمال ایجاد تقطیر و تعریق رطوبت هوا روی سطح پلنیوم وجود داشته باشد باید از عایق‌های حرارتی در پلنیوم باکس‌ها استفاده شود.

عایق کاری و نصب پلنیوم باکس

موسسه فنی مهندسی مشایخی جهت عایق کردن پلنیوم باکس از عایق‌های متفاوتی مانند عایق‌های پلی اورتان، فوم‌های الاستومری، فوم‌های متالایز و …استفاده می‌شود. احتمالی ترین مکان جهت ایجاد تقطیر، وجه روبروی ورودی هوا است. اما فقط عایق‌بندی این وجه کافی نیست.

زیرا با توجه به دمای هوای تهویه شده و دمای زیر سقف (محل نصب پلنیوم )احتمال ایجاد تقطیر در تمام وجوه پلنیوم وجود دارد. عایق‌کاری پلنیوم معمولا از داخل، توسط عایق‌های روکش‌دار (جهت عدم تماس عایق با هوای عبوری) انجام می‌شود. با توجه به وجود محدودیت جهت ضخامت عایق نصب شده داخل پلنیوم، در مناطقی که میزان رطوبت هوا بسیار زیاد است، عایق‌کاری روی آن انجام می‌شود . لازم به ذکر است نصب پلنیوم باکس‌ها به روش‌های متفاوتی مانند:

  • نصب روی شاسی فلزی
  • نصب روی سازه سقف‌های کاذب خشک (کناف و…)
  • نصب توسط ساپورت‌گیری از سقف (گوشواره جهت اتصال رادهای ساپورت‌گیری)

در  کارخانه قابل نصب و قابل انجام می‌باشد.

محل نصب: پشت دریچه اسلوت (داخل سقف یا دیوار کاذب)

جنس: گالوانیزه

ویژگی‌ها

  • دریچه‌های خطی اسلوت بصورت دکوراتیو و در طول‌های بالا کار می‌شوند. همچنین شایان ذکر است  هوادهی یکنواخت در طول بالای دریچه امکان ندارد. استفاده از پلنیوم باکس به منظور ایجاد اختلاط کافی هوا و توزیع یکسان هوا در طول، امری لازم و ضروری است. پلنیوم باکس‌ها معمولاً در طول بالا با ورودی‌های گرد به فواصل حداکثر 1/2 متر پشت دریچه‌های خطی نصب می‌شوند.
  • امکان ساخت پلنیوم باکس با اندازه‌های دلخواه
  • امکان ساخت با اتصال کلینچ یا پرچ

محصولات مرتبط