• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

پلنیوم باکس بدون عایق

پلنیوم باکس‌ها تجهیزاتی هستند که با استفاده از ورق گالوانیزه در ضخامت‌های متفاوت تولید می‌شوند و پشت دریچه‌های خطی نصب می‌گردند. پلنیوم‌ها در حقیقت نقش واسطه را بین خط اصلی کانال هوای رفت و دریچه‌های‌ خطی ایفا می‌کنند.

دسته بندی

توضیحات

پلنیوم باکس بی عایق

پلنیوم باکس‌ محصولی است  که با استفاده از ورق گالوانیزه در ضخامت‌های متفاوت تولید می‌شود.  پشت دریچه‌های خطی نصب می‌گردند. پلنیوم‌ها در حقیقت نقش واسطه را بین خط اصلی کانال هوای رفت و دریچه‌های‌ خطی ایفا می‌کنند. پلنیوم باکس‌ معمولا در طول بالا با ورودی‌های گرد به فواصل حداکثر 1/2 متر پشت دریچه های خطی نصب می شوند. خاصیت اصلی این ابزار ایجاد میزان فشار  یکسان در تمام طول دریچه است تا از تمام نقاط دریچه‌های خطی مقدار یکسان هوا خارج شده و سرعت خروجی هوا در تمام طول دریچه برابر باشد.

پلنیوم‌ها به صورت تکه‌های یک متری در طول خط مورد نظر برای نصب دریچه خطی در کنار هم قرار می گیرند و دریچه تا طول قابل تولید به صورت یکنواخت  روی آنها نصب می گردد. یکی دیگر از مزیت های استفاده از این محصول قابلیت نصب دریچه های خطی بدون استفاده از پیچ است که به زیبایی نهایی کمک  می کند .

ابعاد دهانه پلنیوم باکس‌ با توجه به ابعاد پشت دریچه خطی اسلوت انتخاب می‌شوند. تعداد و ابعاد طوقه ورودی هوا نیز با توجه به حجم هوای عبوری از پلنیوم و طراحی هوادهی دریچه‌های خطی طراحی می‌شوند. در مواقعی  که احتمال ایجاد تقطیر و تعریق رطوبت هوا روی سطح پلنیوم وجود داشته باشد باید از عایق‌های حرارتی در پلنیوم باکس‌ها استفاده کرد.

عایق کاری و نصب پلنیوم باکس

در موسسه فنی مهندسی مشایخی جهت عایق کردن پلنیوم باکس از عایق‌های متفاوتی مانند عایق‌های پلی اورتان، فوم‌های الاستومری، فوم‌های متالایز و …استفاده می‌شود. محتمل‌ترین مکان جهت ایجاد تقطیر، وجه روبروی ورودی هوا است. اما تنها عایق‌بندی این وجه کافی نیست.

چون با توجه به دمای هوای تهویه شده و دمای زیر سقف (محل نصب پلنیوم )احتمال ایجاد تقطیر در تمام وجوه پلنیوم وجود دارد. عایق‌کاری پلنیوم معمولا از داخل، توسط عایق‌های روکش‌دار (جهت عدم تماس عایق با هوای عبوری) انجام می‌شود.

با توجه به وجود محدودیت جهت ضخامت عایق نصب شده داخل پلنیوم، در مناطقی که میزان رطوبت هوا بسیار زیاد است، عایق‌کاری روی آن انجام می‌شود . لازم به ذکر است نصب پلنیوم باکس‌ها به روش‌های متفاوتی مانند:

  • نصب روی شاسی فلزی
  • نصب روی سازه سقف‌های کاذب خشک (کناف و…)
  • نصب توسط ساپورت‌گیری از سقف (گوشواره جهت اتصال رادهای ساپورت‌گیری)

در کارخانه قابل نصب و قابل انجام می‌باشد.

محل نصب: پشت دریچه اسلوت (داخل سقف یا دیوار کاذب)

جنس: گالوانیزه

ویژگی‌ها

  • دریچه‌های خطی اسلوت بصورت دکوراتیو و در طول‌های بالا کار می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است امکان هوادهی یکنواخت در طول بالای دریچه وجود ندارد. استفاده از پلنیوم باکس به منظور ایجاد اختلاط کافی هوا و توزیع یکسان هوا در طول، امری لازم و ضروری است. پلنیوم باکس‌ معمولاً در طول بالا با ورودی‌های گرد به فواصل حداکثر 1/2 متر پشت دریچه‌های خطی نصب می‌شوند.
  • امکان ساخت پلنیوم باکس با اندازه‌های دلخواه
  • امکان ساخت با اتصال کلینچ یا پرچ

محصولات مرتبط