• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰
پنجره های هوشمند که خیلی خوب حس می کنند!

پنجره های هوشمند که خیلی خوب حس می کنند!

پنجره های هوشمند از شیشه‌ای با تکنولوژی بسیار بالا ساخته شده‌اند که می‌توانند به‌سرعت از شفاف به مات تبدیل شوند و یا می‌توانند سدی در برابر گرما، نور، و یا درخشندگی زیاد ایجاد کنند. هم‌چنین شیشه‌های هوشمند گاهی با نام شیشه‌های پویا یا شیشه‌های قابل تغییر عنوان می‌شوند.  

عاقبت روزی شیشه‌ها به طور کامل هوشمند می‌شوند و می‌توانند کاربردی هم‌چون نمایش‌گر یک کامپیوتر داشته باشند، اما این موضوع تا 10 سال آینده اتفاق نخواهد افتاد. اکنون نسل جدیدی از شیشه‌ها تولید شده‌اند که می‌توانند جای‌گزین سایه‌بان‌ها، کرکره‌ها، و پرده‌ها شوند. شیشه‌های هوش‌مند خانه‌های مسکونی قیمتی دو برابر شیشه‌های معمولی خواهند داشت، اما هزینه‌های گرمایی و سرمایی خانه را کاهش می‌دهند و به همین دلیل خرید مقرون‌به‌صرفه‌ای خواهند بود.

تحقیقات در مورد شیشه‌های هوشمند قول‌ تکنولوژی‌های جدیدی را داده است. آزمایشگاه ملی لورنس برکلی (Lawrence Berkeley) در کالیفرنیا با سازمان Science of Materials در اسپانیا همکاری کرده است تا با استفاده از ترکیبی از نانوکریستال‌ها یک شیشه هوش‌مند جدید تولید کند. این کار بسیار پیچیده است، اما دست آورد تحقیقات آن‌ها این است که شیشه هوشمند می‌تواند روزی بسیار ارزان شود- احتمالا چیزی کم‌تر از 100 دلار برای هر فوت مربع- چراکه می‌توان شیشه را در دمایی نسبتا پایین تولید کرد.

708071dmk sageglass glatt 013 0

عملکرد پنجره های هوشمند:

نور خورشید به شیشه‌ها می‌تابد، اما از طرفی جریان الکتریکی برقرار شده، سبب می‌شود تا یون‌ها از لایه ذخیره یونی به سمت لایه هدایت یونی حرکت کرده و به لایه الکتروکروماتیکی رجعت کنند و شیشه را شفاف نمایند. با قطع الکتریسته فرایند برعکس عمل کرده شیشه مجدداً تیره می‌شود. یکی از ویژگی مواد الکتروکروماتیکی قابلیت تنظیم آنهاست به طوری که می‌توان شدت کدری آنها را با تغییر مقدار جریان تنظیم کرد.

انواع پنجره هوشمند
همانطور که مستحضر هستید پنجره هوشمند دارای چند نوع که هر یک ویژگی های خاصی دارد عبارتند از

پنجره هوشمند با شیشه فوتوکرومیک
این شیشه نیز با تابش نور خورشید به سرعت مات و باعث کاهش عبور نور میشود و زمانی که نور خورشید قطع شود شیشه به حالت اولیه برمیگردد

پنجره هوشمند با شیشه ترموکرومیک
این شیشه ها به دما حساسیت دارند و نسبت به دما واکنش نشان می دهند یعنی اگر دما بالا باشد گرما باعث میشود سرخ شود و از شیشه عبور نمی کند در فصل سرد هم شیشه اجازه عبور امواج را داده تا خانه گرم شود

پنجره هوشمند با شیشه الکتروکروماتیک
رنگ این شیشه ها با تغییر ولتاژ برق تغییر می کند

پنجره هوشمند با شیشه کریستال مایع
در میان شیشه ها یک مایع کریستال قرار دارد و دو لایه شفاف قلع ساخته شده است و با عبور از جریان برق از این لایه کریستال شیشه شفاف و با قطع جریان برق شیشه مات می شود.

استفاده از پنجره های هوشمند
از پنجره های هوشمند بیشتر برای هتل ها تجاری بزرگ، اتاق های انتظار، سالن های کنفرانس، جلسات اتاق های نمایش، دانشگاه ها رستوران ها ، بیمارستان ها، شیشه های خودروها ، اتاق های جراحی و مطب ها آرایشگاه ها، گلخانه های هوشمند و راه پله های شیشه ای استفاده می کنند.

100035806 aacdce39 4bd4 49ea 9048 4fc54cd49a19

شیشه هوشمند (اسمارت)

شیشه هوشمند بهراه پنجره‌های هوش‌مند را می توان نوعی شیشه عنوان کرد که با بکارگیری تکنولوژی های روز دنیا، به گونه ای ساخته شده که می توان میزان جذب نور در آن را تغییر داد. شیشه های هوشمند تتراگلس به دو صورت برچسبی پشت شیشه و لمینیت مابین دو شیشه ارائه می‌گردد.

نحوه عملکرد پنجره‌های هوش‌مند از طریق منظم و نامنظم شدن یون‌های موجود در میکروفیلم است که در حالت روشن “ON” شیشه کاملا شفاف و در حالت خاموش “OFF” شیشه کاملا مات می‌شود. میکروفیلم‌ها به صورت رول‌هایی هوشمند با عرض و طول مختلف هستند. در واقع شیشه‌های هوشمند از 4 جزء تشکیل می‌شود:

 • شیشه
 • میکروفیلم هوشمند
 • اینورتر برق
 • ریموت کنترل

شیشه هوشمند در منازل

شیشه هوشمند یک فناوری بروز و عالی است که در محیط های لوکس مانند خانه های مدرن، دفاتر، مکان های تفریحی و مکان های بهداشتی کاربرد دارد. به دنبال ایجاد نوآوری، استفاده از شیشه های هوشمند در خانه ها به طور فزاینده ای در حال رشد است، به خصوص که تعداد بیشتری از افراد به دنبال جایگزینی شیشه های قدیمی، گسترش و بهبود فضای خانه های فعلی خود هستند. این شیشه ای ها علاوه بر داشتن یک تکنولوژی پیچیده و مربوط به آینده، همچنین دارای یک ظاهر طراحی شده مینیمالیستی نیز هستند که قطعا شما را به وجد می آورد. با توجه به خاصیت عایق بندی عالی در برابر از دست دادن گرما، نور ماوراء بنفش و صدا، عملکرد بهتری در مصرف انرژی در پی خواهد داشت.

کارکرد این شیشه نیز بسیار ساده است و باعث می شود حریم شخصی افراد خیلی سریع و با فشار یک دکمه فراهم شود. این امر به ویژه با افزایش فن آوری در خانه های هوشمند محبوبیت بیشتری پیدا می کند. کاربردهای این فناوری بسیار زیاد و متفاوت هستند.

شیشه هوشمند در حمام و سرویس بهداشتی

یکی از کاربردهای رایج فناوری شیشه هوشمند استفاده از آن در حمام و سرویس های بهداشتی منازل، هتل ها و … است که اختیارات فوق العاده لوکسی را برای مشتریان شما فراهم می کند. شیشه های دو جداره هوشمند گزینه عالی برای جایگزینی پرده و پوشش های قدیمی است که اغلب از نظر سبک و همچنین از نظر نگهداری در حمام مشکل ایجاد می کنند.

شیشه هوشمند در پارتیشن و درب ها

علاوه بر کاربردهای گفته شده همچنین می توان از شیشه های هوشمند در طراحی درب های شیشه ای و همچنین پارتیشن اداری استفاده کرد. این مناطق از جمله فضاهایی هستند که گاه به گاه نیازمند ایجاد یک حریم خصوصی برای برگزاری جلسات و یا کلاس های آموزشی می شوند و به جای استفاده از دیوارهای دلگیر و بدون نور و یا پرده های قدیمی می توانند از این تکنولوژی بروز بهره مند شوند.

Different tints 1eb6b88

شیشه هوشمند در پنجره های دوجداره

این فناوری نوین و با دوام با بهره مندی از مزیت عملکرد حرارتی و ایجاد سریع حریم خصوصی، نیاز به پرده یا پوشش پنجره ها بر طرف می کند و کنترل و راحتی بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. لایه قابل تعویض PDLC بر روی سطح داخلی یک صفحه شیشه ای پوشانده شده سپس با یک پانل دوم ترکیب می شود تا یک واحد بسته شده تشکیل بدهد. ما می توانیم شیشه را مطابق با نیازهای شما تولید کنیم و کارآمدترین شیشه هوشمند در بازار را ارائه می دهیم. شما می توانید از مزایای شیشه هوشمند و شیشه عایق دوجداره، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری و یا نیاز به نظافت خاص لذت ببرید.

سخن آخر

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد پنجره های هوشمند یک ایده مناسب برای برخی از مکان ها می باشد که امروزه در میان افراد بسیار محبوب شده است و توانسته است مورد توجه افراد بسیاری قرار بگیرد.

شما می توانید با خرید آنلاین آن را از سایت سارای وین که قیمت مقرون به صرفه ای هم دارد پنجره هوشمند را خریداری کنید و از کاربردهای بسیار آن بهرمند شوید و در هر زمان حالت آن را تغییر دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


دریچه خطی چه کاربردی دارد؟
 • ۲۵
 • شهریور
 • دریچه خطی چه کاربردی دارد؟

  نوع دیگر از دریچه های تنظیم هوا دریچه خطی می باشد. دریچه خطی از جنس های آلومینیومی، پلاسیتیکی و چوبی که در سه نوع ...

  هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟
 • ۲۵
 • شهریور
 • هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

  چرا تعمیر کولر گازی از اهمیت زیادی برخوردار است؟ دوره و زمانه‌ های کولرهای آبی و مدام تا بالای پشت‌ بام رفتن ...

  سیستم تهویه مطبوع چیست؟ انواع سیستم تهویه مطبوع و کارکرد آن‌ها
 • ۲۵
 • شهریور
 • سیستم تهویه مطبوع چیست؟ انواع سیستم تهویه مطبوع و کارکرد آن‌ها

  تهویه مطبوع چیست؟ تهویه مطبوع به طور دقیق عبارت است از  فن آوری رساندن شرایط طرح داخل به شرایط استاندارد یا آسایش ...

  تاسیسات چیست و چه کارایی دارد؟
 • ۲۹
 • شهریور
 • تاسیسات چیست و چه کارایی دارد؟

  تاسیسات چیست؟ در دنیا ی  امروز تامین آسایش بشر یکی از اهدف اصلی است به همین دلیل نقش تاسیسات مکانیکی به عنوان ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09131109867

  ادرس

  اصفهان-آبشار سوم-مجتمع رویال سنتر

  پست الکترونیک

  Mashayekhi.tec@gmail.com