• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

کلاهک چینی | کلاهک دودکش چینی

ساختار کلاهک دودکش چینی

فاصله بین تاج کلاهک دودکش چینی از پایه آن باید به نحوی باشد که همزمان که از عبور آب و باران و برف جلوگیری می کند مانع در برابر خروج دود و آلاینده ها به وجود نیاورد.  نتیجه این فاصله می تواند  راهی برای ورود آلاینده ها  یا حتی پرندگان به وجود بیاورد برای همین باید فکری برای پر کردن این فاصله نمود. در اکثر موارد این فاصله را با نوعی توری پوشش می دهند.

از طرفی این طوری باید حتماً مشبک بوده تا از تخلیه دود و آلاینده ها جلوگیری نکند. در غیر این صورت مسیر خروج هوا بسته شده و دودکش نمی‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

دسته بندی

توضیحات

کلاهک چینی

کلاهک چینی یکی از انواع کلاهک های دودکش است . امروزه به وفور در بام ساختمان های مختلف اعم از تجاری ، مسکونی و اداری کلاهک دودکش چینی دیده می شود . شاید برای شما هم سوال باشد که چرا به این مدل کلاهک دودکش چینی می‌گویند؟  جالب است بدانید که تاج این کلاهک مشابه کلاه های چینی می باشد و به همین دلیل به آن کلاهک چینی لقب داده‌اند.

جنس کلاهک چینی

این نوع نیز مانند دیگر انواع کلاهک دودکش از جنس های مختلفی تولید می کنند و فاکتورهای مختلفی وجود دارند که در هنگام انتخاب ماده اولیه برای تولید چنین کلاهک هایی باید به آن دقت کنیم.

به عنوان مثال ماده ای که برای تولید کلاهک دودکش چینی در نظر می‌گیریم باید در برابر تغییرات آلاینده‌ها مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم باشد. این ماده باید در برابر خوردگی اکسایش مقاومت بالایی داشته باشد. این کمک می کند که کلاهک انتخابی ما عمر مفید بالایی داشته و کمتر به تعویض یا تعمیر نیاز پیدا کند.

نصب کلاهک چینی

طول قطر و ضخامت کلاهک‌های دودکش طرح چینی بستگی به خواست و نیاز کارفرما می توانند تغییر کنند.  در صورتی که قطر لوله اصلی سیستم دودکش کمتر باشد ، ضخامت کلاهک  نیز کمتر خواهد بود.

در چنین شرایطی برای نصب کلاهک دودکش می توان از روش همپوشانی استفاده کرد. در غیر این صورت و در شرایطی که قطر لوله نسبتاً بالاتر باشد،  ضخامت کلاهک بیشتر بوده و برای استحکام آن در هنگام نصب بهتر است که از فلنچ استفاده کنیم.

انواع کلاهک های دودکش چینی

کلاهک های چینی از نظر ظاهری شامل دو نوع مختلف می شوند. اول کلاهک چینی گرد بوده و نوع دوم چهارگوش می باشد.

پایه کلاهک طرح چینی گرد به شکل یک استوانه توخالی و پایه کلاهک طرح چینی چهارگوش به شکل یک مکعب توخالی ساخته می شود.  البته شکل تاج کلاهک‌های دودکش چینی در حالت گرد و چهارگوش تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. موسسه فنی مشایخی تولید کننده این گونه کلاهک ها در سایزهای مختلف است.

محصولات مرتبط