• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰
۱۶ ایده منحصر به فرد راه پله در دکوراسیون منزل

۱۶ ایده منحصر به فرد راه پله در دکوراسیون منزل

انتخاب نرده راه پله یک تصمیم بسیار مهم برای طراحی است و می تواند نقشی تنظیم کننده داشته باشد. این نرده ها باید به خوبی با فضای مورد نظر تناسب داشته باشند و نصب آن ها علاوه بر تامین امنیت، زیبایی و هارمونی در طراحی داخلی را هم ایجاد کند.

خصوصا در جاهایی که راه پله ها بیش تر در دید هستند، استفاده از ایده های چشم گیر نرده راه پله اهمیت بالاتری پیدا می کند. در حالی که نرده هایی با طراحی ساده و قدیمی می توانند موجب حس خستگی در طراحی خانه شوند، اما استفاده از سبک های جدید از جمله استایل کلاسیک در استفاده از این نرده ها، می تواند جذابیت و شخصیت را به فضای یک خانه اضافه کند.

استفاده از نرده های راه پله با سبک معاصر یا نرده راه پله مدرن می توانند به مقدار قابل توجهی به یک ساختمان جدید سبک و ساختار ببخشند یا این که به یک ساختمان قدیمی احساس جریان داشتن و انرژی را بیفزایند. به این ترتیب داشتن ایده های چشم گیر نرده راه پله می تواند برای ایجاد یک تغییر قابل توجه در طراحی خانه مفید واقع شوند.

ایده هایی برای نرده راه پله

در ادامه برخی از ایده های قابل توجهی که در این خصوص وجود دارد را جمع آوری کرده ایم. در این ایده ها از سبک ها، مواد و پیکربندی های مختلف استفاده شده تا شما بتوانید برای پروژه های مختلف خود از آن ها الهام بگیرید. در تمام این ایده ها، اصول حرفه ای آموزش دکوراسیون داخلی نیز در نظر گرفته شده است.

 

انواع نرده فلزی راه پله

1.    نرده راه پله در خانه مزرعه ای مدرن

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید این نرده های براق مشکی فلزی یک استایل بسیار مدرن را به این خانه مزرعه ای افزوده است و فضای بسیار دوستانه و راحت این اتاق پذیرایی بسیار گرم و دلچسب تر کرده است. این تضاد زیبایی که بین دیوار های سفید رنگ سالن و نرده های سیاه رنگ ایجاد شده، این مورد را یکی از بهترین ایده ها در بین ایده های چشم گیر نرده راه پله کرده است.

2. نرده هایی با الهام از هنر دکو

این مورد هم یکی از ایده های چشم گیر نرده راه پله است که توسط یک طراح داخلی در استودیو سرفیس برای نرده های راه پله طراحی شده و در آن از هنر منحصر به فرد آرت دکو الهام گرفته است. انگیزه موجود پشت این سبک و ایده، ایجاد تفاوت های قابل توجه معماری در مکان های غیر منتظره ای همچون نرده های راه پله است.

در این جا به خوبی با تمام عناصر کلیدی در طراحی داخلی خانه بازی شده است. بر اساس طرح پشت این ایده، حتی فضاهای منفی هم باید در زمان طراحی نرده های راه پله در نظر گرفته شده و مشخص شود. از اصول آموزش طراحی دکوراسیون داخلی در پیاده کردن چنین ایده هایی نباید غافل شد.

عکس نرده راه پله آهنی

 

3. نرده راه پله با رنگ سیاه صنعتی

یکی از ایده های چشم گیر نرده راه پله، ایجاد یک سبک صنعتی در طراحی خانه است. در این آشپزخانه بازسازی شده که در بلوک های ساحلی واقع شده و نمایی باز و روشن دارد، یک راه پله مشکی گرافیکی، جلوه ای صنعتی به فضای روشن و دلنشین این آشپزخانه روشن بخشیده است و ترکیب بسیار زیبایی خلق شده است.

مطالب مرتبط  تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

4. استفاده از میله های آهنی براق

یکی دیگر از ایده های چشم گیر نرده راه پله روی سادگی تمرکز دارد. در این سبک طراحی خانه هر چیزی در ذهن ساده نگه داشته شده و روی سادگی و تمیزی آن ها تمرکز شده است. این موارد شامل همین نرده راه پله آهنی ساده سیاه هم می شود.

در این ایده نرده ها بسیار ساده و در عین حال براق طراحی شده اند و هیچ گونه جزئیات طراحی به آن ها اضافه نشده است. به جز چوبی که در بالای آن قرار گرفته و با چوب کف ساختمان مطابقت دارد. به نظر می رسد همین تصویر ساده، نمایی شیک و چشم گیر را به وجود آورده باشد.

نرده فلزی راه پله با قوطی

5. نرده راه پله سفید و درخشان

سفیدی و درخشش یکی دیگر از ایده های چشم گیر نرده راه پله است که می توان در یک فضای روشن و آزاد آن را اجرا کرد. در این این اتاق نشیمن روشن و پر از نور، یک نرده ساده و بکر با خطوط سفید رنگ، پله های خانه را در یک فضای چند سطحی داخلی و خارجی قرار داده است.

این نرده ها در عین زیبایی و ظرافتی که دارند، امنیت کافی را هم ایجاد می کنند. اما آن قدر مشخصات این نرده های سفید رنگ محو و ظریف است که تقریبا در فضای آفتاب گیر اتاق نشیمن ناپدید شده و تمرکز را روی چشم انداز ها، مبلمان و سایر جزئیات دکور اتاق نشیمن می گذارد.

6. سبک مجسمه سازی

به دنبال یکی از ایده های چشم گیر نرده راه پله هستید تا فضای مورد نظر یک طراحی خاص و مجلل داشته باشد؟ این گزینه ای است که می توان به شما پیشنهاد کرد. در این طراحی معاصر یک راه پله سفید مجسمه ای بیانی عظیم است تا به کمک آن خطوط مجلل و حس ارگانیک کافی را به این فضای خنثی افزود.

ساختار محصور شده و سفید راه پله با نرده های مینیمالیستی مشکی که منحنی های راه پله را از کف به سمت طبقات بالا دنبال می کند، کنتراست مورد نیاز برای افزایش جذابیت این بخش را افزایش می دهد. این ایده بسیار شیک و خاص است. البته اجرای آن به فضای کافی نیاز دارد.

 

 

نرده راه پله آهنی ساده

7. نرده راه پله با سبک دیوار های چوبی

چوب گزینه دیگری است که می تواند در اجرای ایده های چشم گیر نرده راه پله از آن بهره برد. در این خانه بازسازی شده یک راه پله چند طبقه ای را مشاهده می کنید که چندین طبقه را به کمک نرده های ساده و دیواری از جنس چوب را پوشش داده است. این نرده های چوبی از کف تا سقف را پوشانده اند و اجازه عبور هوا و نور را می دهند.

در این ایده کلی دکوراسیون، تمرکز روی رنگ گرم چوبی نرده های راه پله و رنگ نارنجی مبلمان است. البته می توان از یک پالت خنثی و ترکیبی از رنگ های سفید، مشکی و کرم هم استفاده کرد و تمرکز را روی مبلمان و منحنی های متضاد راه پله قرار دارد.

8. راه پله با چوب گردو و نرده های شیشه ای

این مورد یکی از ایده های چشم گیر نرده راه پله است که به جای تغییر فضاها و باز کردن آن ها از راه های دیگر، با استفاده از تغییر در سبک طراحی راه پله و نرده های آن، حس باز بودن و جادار بودن به فضا افزوده شده است.

در این خانه بازسازی شده از چوب گردو برای ساخت و طراحی راه پله ها استفاده شده و نرده های آن شیشه ای است. این نرده شیشه ای شفافیت لازم را ایجاد کرده و اجازه عبور جریان نور و هوا را به راهرو ها می دهد. به این ترتیب حس جادار بودن و دلباز بودن در این بخش ایجاد می شود. در این ایده طراحی نرده راه پله با وجودی که مواد و عناصر تازه و مدرن هستند، اما طراحی ساده و ماندگار حفظ شده است.

نرده راه پله در دکوراسیون منزل

9. طراحی نرده راه پله مشابه تور ماهیگیری

این مورد را می توان یکی از گزینه های نامتعارف در بین ایده های چشم گیر نرده راه پله در نظر گرفت. همان طور که می بینید این راه پله فضای پایینی خانه را به یک طبقه که یک فضای نشیمن خانوادگی و دوستانه است، وصل می کند.

مطالب مرتبط  چند اتاق خواب به سبک آرت دکو + عکس

سبک شگفت انگیز مورد استفاده برای طراحی نرده های این بخش از خانه، از تور شبکه ماهیگیری الهام گرفته شده است که عملکرد جالب توجهی در دکوراسیون خانه دارد. این راه پله ها حس باز بودن را به فضا می افزایند. با این حال اما باید در خصوص استفاده از این متریال و این سبک نامتعارف، قوانین ساختمان و نکات مهم آموزش دکوراسیون داخلی را در نظر گرفت و حتما از متخصصان این زمینه مشورت گرفت.

 

10. استفاده از فولاد سفارشی

در این ایده جذاب، از یک راه پله فولادی سفارشی استفاده شده که از سبک مجسمه سازی در طراحی نرده ها بهره برده شده است. این مورد یکی از ایده های چشم گیر نرده راه پله است که باعث ایجاد جذابیت بصری و خلق لبه ها و منحنی هایی با لمس صنعتی شده است. این ایده یک نرده راه پله بسیار محکم را ایجاد کرده که هم ایمن است و هم یک مرکز نمایشی بسیار مهم را در طراحی داخلی این خانه ایجاد کرده است.

 

آموزش دکوراسیون منزل

11. طراحی نرده راه پله مینیمالیستی

در این مورد از ایده های چشم گیر نرده راه پله که در یک خانه بازسازی شده در لندن پیاده و طراحی شده است، نرده ها و فریم های فلزی برای راه پله به سبک مینیمالیستی طراحی و ساخته شده اند. البته از اصول تخصصی جوشکاری و ساخت فریم های فلزی در ساخت این نرده و راه پله استفاده شده تا از ایمن بودن آن اطمینان حاصل شود. اما سبک اجرای این نرده ها واقعا فضای شیک و معاصری را خلق کرده است.

12. استفاده از فلز های آبی رنگ برای نرده راه پله

رنگ ها در آموزش دکوراسیون داخلی بخش مهمی را تشکیل می دهند. در این مورد از ایده های چشم گیر نرده راه پله، از رنگ های برجسته ای همچون رنگ آبی برای ایجاد یک نمای شیک و خلق یک نقطه کانونی منحصر به فرد استفاده شده است.

در این خانه بازسازی شده در ایتالیا، یک راه پله فلزی با روکش آبی رنگ یک قطعه منحصر به فرد با معماری ویژه در خانه به وجود آمده که منجر به خلق یک نقطه کانونی در فضای مورد نظر شده است. ترکیب میله های فلزی با روکش آبی به همراه ورقه های فلزی سوراخ دار در اشکال مختلف اجازه عبور نور از راه پله ها و نفوذ بین طبقات مختلف را می دهد.

 

stairs wooden railing designs for your home 2

13. رنگ قرمز روی نرده راه پله فلزی

یکی دیگر از ایده های چشم گیری نرده راه پله باز هم روی رنگ های شاین و جذاب تمرکز دارد. در این سبک باز هم میله های فلزی و فولادی با روکش قرمز براق پوشانده شده تا این خانه بازسازی شده، یک سبک دلپذیر و زیبا را ایجاد کند. این ایده هم از سبک های صنعتی الهام گرفته است.

14. نرده های مربعی شکل

یکی از مبتکرانه ترین ایده های چشم گیر نرده راه پله در این خانه پیاده شده که در آن از یک راه پله مربعی شکل استفاده شده است. این طرح هندسی جذاب، متشکل از مجموعه ای از مربع هاست که با ایجاد یک فضای ذخیره سازی زیبا و کاربردی، یک طرح غیر متعارف را هم برای نرده ها ایجاد کرده است.

 

عکس نرده راه پله آهنی

15. ساخت نرده راه پله به شکل شیشه های شناور

در ایده بعدی باز هم خبری از سبک های معمول و متداول راه پله و نرده های آن نیست. باز هم از طرح های غیر متعارف استفاده شده تا یکی از ایده های چشم گیر نرده راه پله در طراحی این فضا اجرا شود. یک پله شیشه ای شفاف که جلوه ای شناور دارد، به جای نرده های معمولی استفاده شده تا سبک ویژه ای را به این فضا ببخشد.

16. ترکیب پله های چوبی و فلزی شناور

یکی از ایده های چشم گیر نرده راه پله به دنبال ایجاد یک ترکیب بسیار مدرن در راه پله مورد نظر است. در این ایده از ترکیب راه پله های چوبی شناور به کمک پله های فلزی ساده و نرده های سیم کشی شده استفاده شده است. نرده راه پله چوبی یکی از پرطرفدارترین نرده های سال است.

این ایده پله هایی سبک و به ظاهر معلق را ایجاد کرده و نمایی بسیار شیک و مدرن را به طراحی خانه افزوده است. وجود پالت های رنگی خنثی روی دیوار ها و نورپردازی ساده ای که در کنار پله ها انجام شده است، ترکیب را شیک تر و چشم گیرتر هم خواهد کرد.

نرده راه پله چوبی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟
 • ۲۵
 • شهریور
 • هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

  چرا تعمیر کولر گازی از اهمیت زیادی برخوردار است؟ دوره و زمانه‌ های کولرهای آبی و مدام تا بالای پشت‌ بام رفتن ...

  سیستم تهویه مطبوع چیست؟ انواع سیستم تهویه مطبوع و کارکرد آن‌ها
 • ۲۵
 • شهریور
 • سیستم تهویه مطبوع چیست؟ انواع سیستم تهویه مطبوع و کارکرد آن‌ها

  تهویه مطبوع چیست؟ تهویه مطبوع به طور دقیق عبارت است از  فن آوری رساندن شرایط طرح داخل به شرایط استاندارد یا آسایش ...

  تاسیسات چیست و چه کارایی دارد؟
 • ۲۹
 • شهریور
 • تاسیسات چیست و چه کارایی دارد؟

  تاسیسات چیست؟ در دنیا ی  امروز تامین آسایش بشر یکی از اهدف اصلی است به همین دلیل نقش تاسیسات مکانیکی به عنوان ...

  تأسیسات مکانیکی ساختمان چیست؟
 • ۲۹
 • شهریور
 • تأسیسات مکانیکی ساختمان چیست؟

  تأسیسات مکانیکی ساختمان شامل مجموعه ای از سازه ها و اجزایی است که ساختار سیستم های داخلی ساختمان را جهت بهبود سطح آسایش ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09131109867

  ادرس

  اصفهان-آبشار سوم-مجتمع رویال سنتر

  پست الکترونیک

  Mashayekhi.tec@gmail.com