• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دریچه برگشت پره Z ثابت

با پره‌های به شکل Z
کنترل دبی هوای خروجی با دمپر
افت بسیار کم به دلیل شکل پره‌ها
عدم وجود دید به داخل
طراحی شده جهت مکش هوا برای برگشت و اگزاست
قابلیت نصب توری جهت جلوگیری از ورود پرنده، حشرات و…

توضیحات

دریچه برگشت پره Z ثابت

دریچه برگشت پره Z برگشت ثابت  و یا اگزاست (خروج) هوا استفاده می‌گردد. این مدل از دریچه‌ها به دلیل شکل خاص پره به دریچه برگشت پره Z ثابت شهرت دارد. علاوه بر افت فشار مناسب این دریچه، می‌توان به مزایایی از قبیل عدم وجود دید به داخل کانال یا سمت دیگر دریچه و عدم نفوذ ذرات آب (باران) موجود در هوا در سرعت‌های متوسط اشاره کرد.

با توجه به شکل خاص پره ها این دریچه دارای مقاومت مکانیکی بالاتری در مقابل نیروها و یا ضربات وارده دارد لذا استفاده از این دریچه در محل‌هایی که امکان ایجاد تماس فیزیکی با نفرات وجود دارد پیشنهاد می‌گردد. همچنین این مقاومت مکانیکی بالا به ساخت یکپارچه این دریچه‌ها در عرض‌های بلند بدون نیاز به چند تکه کردن پره کمک شایانی می‌کند.

در صورتی که نیاز به دریچه برگشت یا تبادل هوا بین دو محیط در ابعاد بسیار بزرگ باشد و عمق کافی در محل نصب دریچه وجود داشه باشد، استفاده از لوور هوارسان پیشنهاد می‌گردد. باتوجه به کاربرد دریچه‌های برگشت پره Z عموما به همراه انواع توری پرنده گیر، حشره گیر و … سفارش گذاری می‌گردند.

مثل دیگر دریچه ها :

همانند اکثر دریچه‌های تولیدی این مجموعه جهت نصب این محصول از پیچ خودکار استفاده می‌گردد و جای پیچ (خزینه) قبل از اعمال پوشش رنگ روی قاب دریچه ایجاد می‌گردد. بهتر است جهت اطمینان این دریچه روی قاب چوبی یا فلزی نصب شود و در صورتی که دریچه مستقیم روی گچ نصب شود به مرور زمان امکان لقی و شل شدن دریچه وجود دارد.

جهت نصب این دریچه روی دیوارهای کاذب با مصالح خشک (کناف و …) نیز باید حتما دقت شود که دور تا دور باز شوی دریچه از پروفیل‌های مخصوص سقف کاذب جهت استحکام و اتصال مطمئن دریچه به دیوار استفاده گردد.

پوشش رنگ

جهت پوشش نهایی این دریچه‌ها از رنگ‌های الکترواستاتیک کوره‌ای استفاده می‌شود. پس از انجام مراحل تولید جهت خذف هرگونه غبار چربی و دیگر ذرات، دریچه‌ها اسیدشویی می‌شوند و پس از اعمال پوشش زیرسازی مطلوب (با توجه به نوع فلز انتخاب می‌شود و برای هر نوع فلز از پوشش متفاوتی استفاده می‌گردد) روی خط کاموایر پاشش و کوره قرار می‌گیرند.

در این مرحله فام رنگ مورد نیاز مشتریان روی سطح پاشیده شده و دریچه‌ها جهت طی مرحله پخت وارد کوره می‌گردند. در مرحله پخت، دمای کوره (گراف دمایی که دریچه تجربه می‌کند) بسیار مهم است و پخت ناقص روی پوشش نهایی اثر نامطلوبی می‌گذارد. همچنین پخت بیش از حد رنگ باعث تغییر فام رنگ و مات شدن آن می‌گردد.

موسسه فنی مشایخی موفق به دریافت پروانه کاربرد نشان ملی استاندارد اجباری دریچه‌های هوا در ایران گردید . بنابر حکم اداره ملی استاندارد ایران به عنوان آزمایشگاه همکار اداره استاندارد شروع به کار نمود. کلیه محصولات تولیدی در موسسه فنی مشایخی از جمله این محصول قابلیت انجام انواع مختلف تست در حضور ناظرین و مشتریان مطابق با استانداردهای 7693 و 7695 جهت افت فشار، طول پرتاب، الگوی پخش جریان و دیگر پارامترهای مد نظر را دارد.

ویژگی‌ها

  • با پره‌های به شکل Z
  • کنترل دبی هوای خروجی با دمپر
  • افت بسیار کم به دلیل شکل پره‌ها
  • عدم وجود دید به داخل
  • طراحی شده جهت مکش هوا برای برگشت و اگزاست
  • قابلیت نصب توری جهت جلوگیری از ورود پرنده، حشرات و…

محدودیت‌ها

  • عدم امکان زاویه دهی به پره ها به سبب فیکس بودن پره‌ها

موارد کاربرد

  • خانگی، اداری و صنعتی
  • قابل نصب روی دیوار، پیشانی سقف کاذب و سقف
  • به دلیل استحکام در ساختار، می‌توان این دریجه را در ارتفاع کم و نزدیک به سطح کف نصب کرد.

محصولات مرتبط