• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دریچه زیر فن کوئل تک شیار به همراه قفل و لولا

ایجاد امکان برای برگشت هوا
امکان تعبیه دریچه رفت و برگشت هوای فن کویل روی آن
امکان تعبیه فیلتر جهت تصفیه هوا

توضیحات

دریچه زیر فن کوئل تک شیار

دریچه زیر فن کوئل تک شیار به همراه قفل و لولا ، به طور عمومی کلیه ادوات مکانیکی که زیر سقف کاذب ساختمان نصب می‌شوند. نیاز به درب بازدید و دسترسی جهت سرویس‌های دوره‌ای و یا تعمیرات دارند. لذا جهت دسترسی به این تجهیزات از درب‌های بازدید استفاده می‌گردد. درب بازدید فن کوئل آلومینیومی جهت دستگاه‌های تهویه مانند فن کوئل‌ها و داکت اسپلیت‌ها استفاده می‌شود .

در صورتی که مکش هوای برگشت این دستگاه‌ها توسط کانال برگشت باشد این درب‌های بازدید نیازی به گریل یا شیار ندارند اما اگر مکش هوای برگشت از زیر دستگاه باشد درب بازدید نیاز به گریل یا شیار دارد. جهت این موارد موسسه فنی مشایخی راه حل‌های مختلفی را در مدل‌های متفاوت ارائه می‌دهد.

دریچه زیر فن کوئل با قفل های متفاوت

درب‌های بازدید فن کوئل به دو دسته کلی قفل زیمنسی و درب‌های بازدید فن کوئل وزنی تقسیم می‌شوند. در مدل‌های قفل و لولا به صورت پیش فرض گریل در نظر گرفته نمی‌شوند اما قابلیت اضافه کردن گریل مشبک دریچه‌های خطی و دریچه سبد تخم مرغی روی آنها وجود دارد.

مدل‌های وزنی نیز به دو محصول تک شیار و دو شیار تقسیم یندی می‌شوند که با توجه به میزان هوادهی دستگاه و سلیقه دکوراتیو انتخاب می‌شوند. در این مدل‌ها درب از قاب دریچه جدا بوده و درب به صورت وزنی روی قاب قرار می‌گیرد.

دریچه زیر فن کوئل بازشوی تک شیار و دوشیار نیز با ترکیب دو مدل وزنی و قفل و لولایی تولید می‌شوند. از این مدل در مواقعی که فاصله سقف تا دستگاه به اندازه کافی نباشد و جدا کردن درب بازدید وزنی امکان پذیر نباشد استفاده می‌شود. لذا هم زیبایی درب‌های بازدید تک شیار و دو شیار حاصل می‌شود هم محدودیت فضای بالای درب بازدید تا دستگاه از بین می‌رود.

پوشش نهایی و نصب دریچه زیر فن کوئل

همانند اکثر دریچه‌های تولیدی این مجموعه جهت نصب این محصول از پیچ خودکار استفاده می‌گردد و به جای پیچ (خزینه) قبل از اعمال پوشش رنگ روی قاب دریچه ایجاد می‌گردد. بهتر است جهت اطمینان این دریچه روی قاب چوبی یا فلزی نصب شود زیرا در صورتی که دریچه مستقیم روی گچ نصب شود به مرور زمان امکان لقی و شل شدن دریچه وجود دارد.

جهت نصب این دریچه روی دیوارهای کاذب با مصالح خشک (کناف و …) نیز باید حتما دقت شود که دور تا دور باز شوی دریچه از پروفیل‌های مخصوص سقف کاذب جهت استحکام و اتصال مطمئن دریچه به دیوار استفاده گردد.

رنگ نهایی  

جهت پوشش نهایی این دریچه‌ها از رنگ‌های الکترواستاتیک کوره‌ای استفاده می‌شود. پس از انجام مراحل تولید جهت خذف هرگونه غبار چربی و دیگر ذرات، دریچه‌ها اسیدشویی می‌شوند و پس از اعمال پوشش زیرسازی مطلوب (با توجه به نوع فلز انتخاب می‌شود و برای هر نوع فلز از پوشش متفاوتی استفاده می‌گردد) روی خط کاموایر پاشش و کوره قرار می‌گیرند.

در این مرحله فام رنگ مورد نیاز مشتریان روی سطح پاشیده شده و دریچه‌ها جهت طی مرحله پخت وارد کوره می‌گردند. در مرحله پخت دمای کوره (گراف دمایی که دریچه تجربه می‌کند) بسیار مهم است و پخت ناقص روی پوشش نهایی اثر نامطلوبی می‌گذارد. همچنین باید در نظر داشت که پخت بیش از حد رنگ باعث تغییر فام رنگ و همچنین مات شدن آن می‌گردد.

موسسه فنی شاهرخی در تاریخ 1390/12/16 موفق به دریافت پروانه کاربرد نشان ملی استاندارد اجباری دریچه‌های هوا برای اولین بار در ایران گردید و بنابر حکم اداره ملی استاندارد ایران به عنوان آزمایشگاه همکار اداره استاندارد شروع به کار نمود. کلیه محصولات تولیدی در موسسه فنی مشایخی  از جمله این محصول قابلیت انجام انواع مختلف تست در حضور ناظرین و مشتریان مطابق با استانداردهای 7693 و 7695 جهت افت فشار، طول پرتاب، الگوی پخش جریان و دیگر پارامترهای مد نظر وجود دارد.

مشخصات درب بازدید فن کوئل مؤسسه فنی شاهرخی

محل نصب : زیر فن کویل‌ها به منظور دسترسی به فن کویل و شیر آلات آن جهت تعمیرات و سرویس‌های دوره‌ای

جنس: آلومینیوم، آهن و گالوانیزه

ضخامت درب: 1 میلی‌متر

ضخامت قاب: 2 میلی‌متر

ویژگی‌ها

  • ایجاد امکان برای برگشت هوا
  • امکان تعبیه دریچه رفت و برگشت هوای فن کویل روی آن
  • امکان تعبیه فیلتر جهت تصفیه هوا

موارد کاربرد

  • در کلیه مکان‌هایی که در آنها از فن کویل‌های سقفی و یا کانالی استفاده می‌شود.

محصولات مرتبط