• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دمپر ضد دود و حریق

دمپر ضد آتش بین کانالی
 • ۹
 • دی
 • دمپر ضد آتش بین کانالی

  دمپر ضد آتش بین کانالی(دمپر آتش دستی) کاربردی شبیه به دمپرهای آتش فیوزی دارند با این تفاوت که به جای مکانیزم فیوز و فنر برای بستن ...

  ۹ دی ۱۴۰۱
  بدون دیدگاه
  دمپر ضد آتش فيوزی
 • ۲۳
 • مرداد
 • دمپر ضد آتش فيوزی

  دمپر ضد آتش فيوزی دمپر ضد آتش فيوزی در شرایط آتش سوزی تنها راه نفوذ آتش، هوای داغ و دود با حرارت بالا ...

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  بدون دیدگاه
  دمپر ضد آتش موتوری
 • ۲۳
 • مرداد
 • دمپر ضد آتش موتوری

  دمپر ضد آتش موتوری دمپر ضد آتش موتوری با  موتور الکتریکی قابلیت فرمان پذیری از تابلو آتش نشانی دارد و این امکان را ...

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  بدون دیدگاه
  دمپر ضد انفجار
 • ۲۳
 • مرداد
 • دمپر ضد انفجار

  دمپر ضد انفجار مشبک دمپر ضد انفجار به عنوان دریچه هوای ورودی و خروجی در سازه‌های دفاعی، پناهگاه‌های نظامی و همچنین به منظور ...

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  بدون دیدگاه

  با گسترش و تولید ابزار‌های متنوع برای کنترل و مهار کردن آتش‌ سوزی، یکی از نمونه‌ هایی که می‌تواند تأثیرات بالقوه‌ ای در این امر داشته باشد دمپر ضد دود و حریق است. در جواب به سؤالاتی متداول مانند: دمپر ضد آتش چیست؟

  باید گفت که این محصول در حقیقت یک صفحه عمودی و فلزی است که برای کنترل کردن آتش، در کانال‌های تهویه هوا تعبیه می‌گردد. دمپر ضد آتش شامل مدل‌های متعددی می‌شود که هر کدام از آن‌ها ویژگی بخصوصی دارند و در موقعیت‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  دمپرها به طور کلی جهت کنترل و تهویه هوا و به منظور سرمایش و گرمایش محیط مورد استفاده قرار می‌ گیرند. فایر دمپر نیز گونه ‌ای از دمپرها است که به منظور مهار آتش و انتقال دودهای مضر درون محیط به بیرون طراحی و ساخته شده است. در ادامه با توجه به محیط‌ های مختلف به بررسی دمپر ضد دود و حریق می ‌پردازیم.

  لازم به ذکر است که معمولاً بخش ‌های مختلف این دمپر همچون قاب و پره‌ها از ورق استیل یا گالوانیزه ساخته شده و دارای ضخامتی در حدود ۲ میلی ‌متر است.

  انواع دمپر ضد دود و حریق

  دمپر ضد دود و حریق در دو نوع فیوزی و موتوری ساخته می ‌شوند که هر یک از آنها را در قسمت زیر توضیح خواهیم داد:

  دمپر ضد دود و حریق فیوزی

  فیوز تعبیه شده در این دمپر سبب شده تا با هر نوع افزایش دما درون کانال (بیش از ۷۵ درجه)، فیوز فعال شده و در نتیجه پره‌ های دمپر بسته خواهد شد. این امر در نهایت موجب جلوگیری از پیش روی آتش به دیگر بخش ‌ها می ‌شود.

  دمپر ضد دود و حریق موتوری:

  دمپر‌های ضد آتش موتوری کارایی بهتری را به خود اختصاص می‌دهند. این دستگاه‌ ها به سیستم برقی اطفای حریق ساختمان متصل می‌شوند؛ هنگامی که دود به سیستم‌ های ضد حریق ساختمان برسد سیگنال برقی به تمامی دستگاه‌ ها فرستاده شده و همگی آن‌ها را به صورت هم‌زمان فعال می‌کند. این دسته از دمپر‌ها به دلیل کارایی راحت و ساده از محبوبیت بسیار بیشتری در میان نمونه‌های مشابه برخوردار هستند. لازم به ذکر است که اصولاً استفاده از یک دمپر در ساختمان جوابگوی نیازتان نخواهد بود؛ اگر می‌خواهید نتیجه مطلوبی را در خصوص اطفای حریق شاهد باشید می‌بایست در مکان‌های ضروری و مهم از این دستگاه‌ها بهره‌مند شوید. فراموش نکنید که مشورت با افراد متخصص و نصاب‌های ماهر در این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

  محل نصب دمپر آتش
  وقتی بحث دمپر‌ها به میان می‌آید یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که به گوش می‌رسد این است که فایر دمپر چیست و محل قرارگیری آن باید به چه صورت باشد؟ در حقیقت اگر مکان استاندارد و مناسبی برای نصب این دستگاه‌ها انتخاب نشود، می‌تواند درصد خطرات را تا حد چشمگیری افزایش دهد. نشت کردن گاز و دود از کنار دمپر یکی از خطرات غیر قابل انکاری است که در نتیجه محل نصب غیر اصولی به وقوع می‌پیوندد. به طور معمول این دستگاه در بخش‌های مختلفی از کانال‌کشی هر طبقه نصب می‌شود تا قابلیت پوشش‌دهی بیشتری داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ی “سیستم مدیریت دود چیست” مراجعه نمایید.

  همچنین لازم است بدانید که هزینه نصب این محصولات با توجه به مدلی که دارند می‌تواند متغیر باشد. در واقع اگر دمپر مورد نظرتان هوشمند یا موتوری باشد، می‌بایست با دقت و تمرکز بیشتری نصب گردد تا احتمال وقوع حادثه را تا حد ممکن کاهش دهد؛ بنابراین دریافتیم که محل نصب دستگاه‌های ضد حریق به شدت حائز اهمیت است و هرگز نباید آن‌ها را نادیده گرفت.

  محل نصب دمپر ضد دود و حریق

  وقتی بحث دمپر‌ها به میان می‌آید یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که به گوش می‌رسد این است که دمپر ضد دود و حریق و محل قرارگیری آن باید به چه صورت باشد؟ در حقیقت اگر مکان استاندارد و مناسبی برای نصب این دستگاه‌ها انتخاب نشود، می‌تواند درصد خطرات را تا حد چشمگیری افزایش دهد. نشت کردن گاز و دود از کنار دمپر یکی از خطرات غیر قابل انکاری است که در نتیجه محل نصب غیر اصولی به وقوع می‌پیوندد. به طور معمول این دستگاه در بخش‌های مختلفی از کانال‌کشی هر طبقه نصب می‌شود تا قابلیت پوشش‌دهی بیشتری داشته باشد.

  همچنین لازم است بدانید که هزینه نصب این محصولات با توجه به مدلی که دارند می‌تواند متغیر باشد. در واقع اگر دمپر مورد نظرتان هوشمند یا موتوری باشد، می‌بایست با دقت و تمرکز بیشتری نصب گردد تا احتمال وقوع حادثه را تا حد ممکن کاهش دهد؛ بنابراین دریافتیم که محل نصب دستگاه‌های ضد حریق به شدت حائز اهمیت است و هرگز نباید آن‌ها را نادیده گرفت.