• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

دمپر هوابر پشت دریچه‌ای

در مقاطعی از کانال که مسیر به صورت هم اندازه به دو مقطع جداگانه تقسیم می‌شود، برای کنترل یا قطع جریان در هر مقطع می بایست از اسپیلت دمپر پره ایرفویلی استفاده کرد. اسپیلت دمپرهای ایرفویلی، به صورت دوسر فلنج و بین کانالی، دقیقا روی قسمتی از مقطع کانال که به دو مسیر تقیسم شده است نصب می‌گردند. به صورت پیش فرض اسپیلت دمپرهای پره ایرفولی به صورت دستی تنظیم می شوند اما امکان نصب موتور دمپر روی شفت دمپر و کنترل موتوری و از راه دور این نوع دمپرها نیز وجود دارد. در مواقع نیاز حتی می‌توان یکی از مسیرهای انشعاب را به صورت کامل مسدود کرد.

توضیحات

دمپر هوابر پشت دریچه‌ای

دمپر هوابر پشت دریچه‌ای در مقاطعی از کانال که مسیر به صورت هم اندازه به دو مقطع جداگانه تقسیم می‌شود، برای کنترل یا قطع جریان در هر مقطع می بایست از اسپیلت دمپر پره ایرفویلی استفاده کرد. اسپیلت دمپرهای ایرفویلی، به صورت دوسر فلنج و بین کانالی، دقیقا روی قسمتی از مقطع کانال که به دو مسیر تقیسم شده است نصب می‌گردند.

به صورت پیش فرض اسپیلت دمپرهای پره ایرفولی به صورت دستی تنظیم می شوند اما امکان نصب موتور دمپر روی شفت دمپر و کنترل موتوری و از راه دور این نوع دمپرها نیز وجود دارد. در مواقع نیاز حتی می‌توان یکی از مسیرهای انشعاب را به صورت کامل مسدود کرد.

شرایط نصب :

عمق اسپلیت دمپر پره ایرفویلی به صورت پیش فرض 16 سانتی‌متر می‌باشد؛ در نتیجه بین کانال اصلی و ورودی کانال منشعب شده می‌بایست 16 سانتی‌متر فضا جهت نصب دمپر هوابر پشت دریچه‌ای باشد. اسپیلت دمپر پره ایرفویلی با فلنج‌های 4 سانتی‌متری عرضه می‌شود و برای اتصال آن به کانال‌ها می‌بایست در ورودی و خروجی کانال‌ها فلنج یا لبه جهت اتصال دمپر تدارک دید.

اتصال فلنج به فلنج می‌تواند با پیچ و مهره باشد و یا می‌توان از کلیپس‌های اتصال فلنج لینک و هیلتی استفاده کرد. برای هوابند شدن بین دو فلنج می‌توان از نوار درزگیرهایی از جنس EPDM استفاده کرد. برای مهار دمپر و تراز کردن آن روی دهانه کانال‌ها می‌توان از هنگر کانال یا پروفیل‌های ساپورتی که از سقف گرفته شده‌اند استفاده کرد.

قابلیت تست:

امکان اندازه‌گیری مقدار نشتی بر اساس استانداردهای D500 و AMCA 511-10 در آزمایشگاه موسسه فنی مشایخی وجود دارد. همچنین امکان اندازه‌گیری افت فشار اعمال شده در سیستم کانال کشی از طرف این نوع دمپرها و اندازه گیری نرخ مقدارجریان هوا در این نوع دمپر بر اساس استانداردهای ملی ISIRI 7693 و ISIRI 7695 واستانداردهای بین المللی ISO5219 و ISO5221 نیز در آزمایشگاه موسسه فنی مشایخی وجود دارد.

پوشش نهایی:

چربی زدایی از طریق شستشو در وان سود و پرک برای قاب و پره این نوع دمپر امکان پذیر می‌باشد. همچنین امکان رنگ آمیزی مطابق با دستورالعمل مشتری وجود دارد. رنگ‌های اپوکسی، پلی اورتان و پودری برای این نوع دمپر قابل اجرا می‌باشند.

محدودیت‌ها

  • محدودیت ابعادی حداقل 25*25 سانتی‌متر و حداکثر 60*60 سانتی‌متر
  • تنها از آهن گالوانیزه، آلومینیوم، کربن استیل و استیل می‌توان در ساخت این نوع دمپر استفاده کرد.

محصولات مرتبط