• تهران، پونک، عدل شمالی، بلوار کمالی جهاد، کوچه یکم، پلاک یکم، واحد اول
تلفن همراه
09121184963
تلفن دفتر
03136343448
ساعات کاری
شنبه تا پنجشنبه ۹ تا ۲۰

پلنیوم باکس

باکس تبدیل چهارگوش به گرد
 • ۲۳
 • شهریور
 • باکس تبدیل چهارگوش به گرد

  باکس تبدیل چهارگوش باکس تبدیل پشت دریچه‌ای یا باکس تبدیل چهارگوش گرد براساس تسهیل و تسریع اتصال کانال‌های گرد فلکسیبل به انواع تجهیزات کانالی ...

  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱
  1 دیدگاه
  پلنیوم باکس با عایق پلی‌اورتان
 • ۲۳
 • مرداد
 • پلنیوم باکس با عایق پلی‌اورتان

  پلنیوم باکس  پلی اورتان پلنیوم باکس‌ها تجهیزاتی هستند که با ضخامت‌های متفاوت ورق گالوانیزه تولید و پشت دریچه‌های خطی نصب می‌گردند. پلنیوم‌ها در ...

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  1 دیدگاه
  پلنیوم باکس بدون عایق
 • ۲۳
 • مرداد
 • پلنیوم باکس بدون عایق

  پلنیوم باکس بی عایق پلنیوم باکس‌ محصولی است  که با استفاده از ورق گالوانیزه در ضخامت‌های متفاوت تولید می‌شود.  پشت دریچه‌های خطی ...

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  1 دیدگاه
  فیلتر باکس (جهت فیلترهای هپا)
 • ۲۰
 • شهریور
 • فیلتر باکس (جهت فیلترهای هپا)

  مشخصات فیلتر باکس طراحی و ساخت انواع فیلتر باکس با استفاده از به روزترین و بهترین فیلتر ها در سایزهای مختلف است. مناسب جهت ...

  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱
  1 دیدگاه
  فیلترآلمینیومی قابل شست و شو
 • ۲۰
 • شهریور
 • فیلترآلمینیومی قابل شست و شو

  فیلترآلمینیومی قابل شست و شو فیلتر آلومینیومی قابل شستشو یا همان فیلترها ی قابل شستشو  معمولا در اولین مرحله فیلتراسیون هوا قرار می گیرند ...

  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱
  1 دیدگاه

  پلنیوم باکس چیست؟

  پلنیوم باکس یک جعبه مخصوص برای توزیع هوا به محیط مورد نظر می باشد. برای انتقال هوا به دریچه هایی با طول بلند ازباکس توزیع هوا استفاده می شود. در واقع پلنیوم باکس نوعی باکس اختلاط هوا است که در آن می توان با توجه نوع طراحی آن هوا را به صورت کاملا لایه ای و آرام توزیع نمود. معمولا دستگاه های تهویه مطبوع به وسیله لوله های انعطاف پذیر (لوله فلکسیبل)، به قسمت ورودی باکس متصل شده، و هوای مطبوع از قسمت خروجی جعبه ، توسط دریچه به محیط مورد نظر منتقل می شود.

  جنس پلنیوم باکس از ورق گالوانیزه به ضخامت نیم میلی متر به بالا و بر اساس شرایط فضای سقف و نیز طول و عرض دریچه ها ساخته می شوند. در بدنه ی داخلی یا خارجی این جعبه های توزیع هوا از عایق الاستومری استفاده می شود. پلنیوم ها با توجه به نیاز محیط در دو نوع گالوانیزه و یا آلومینیومی ساخته می شوند. استفاده از ضخامت مناسب و عایق های حرارتی و صوتی استاندارد مهمترین پارامترهای در طراحی این وسیله کاربردی هستند.

  استفاده  پلنیوم باکس

  جهت هوارسانی در سقف فضاهایی مثل لابی های ساختمانهای مسکونی، سالن های ساختمانهای اداری، تجاری، پاساژها و هتلها، دریچه های دکوراتیو (اسلوت و خطی) طراحی و اجرا می گردد. با توجه به اینکه لاین اصلی کانال هوا از سقف کاذب عبور می کند، جهت رسیدن هوای کانال اصلی به دریچه ها از سازه ای به نام پلنیوم باکس استفاده می شود.

  پلنیوم باکس باعث پخش هوا و تعدیل فشار خروجی هوا از تمام نقاط دریچه خطی و دریچه اسلوت می شود. باکس توزیع هوا از جنس ورق گالوانیزه به ضخامت نیم میلیمتر به بالا و بر اساس شرایط فضای سقف کاذب و همچنین طول و عرض دریچه های خطی و اسلوت طراحی و ساخته می شود.

  علاوه بر کاربردهای گفته شده در بالا، پلنیوم باکس از نشت هوا و پخش صدای هوا نیز جلوگیری کند. برای این کار در بدنه داخلی و خارجی آن از عایق الاستومری استفاده می شود، ولی همچنان مهم ترین کاربرد آن یکسان سازی پخش هوا می باشد.

  با توجه به طول این ابزار امکان تعبیه چند ورودی هوا روی آن وجود دارد. در دریچه های خطی و اسلوت که به صورت دکوراتیو در طول های بالا به کار گرفته می شوند، امکان هوادهی در طول بالای دریچه به صورت یکنواخت وجود ندارد. در نتیجه برای توزیع هوای یکسان از پلنیوم باکس ها استفاده می شود. به طور کلی این محصول همانند هواساز اتاق تمیز کاربرد موثری در تهویه هوا دارد.

  از پلنیوم باکس می توان در اماکن مختلف براساس نیاز استفاده کرد. ویژگی دکوراتیو بودن این تجهیز باعث میشود در مکان های مختلف مانند منازل مسکونی، پاساژها، مجتمع های تجاری، هتل ها و حتی ادارات از آن استفاده کرد. همچنین این محصول را به صورت کاملا مخفی نیز میتوان نصب کرد که تاثیر بدی بر زیبایی سقف و یا دیوار مورد استفاده نداشته باشد.

  ابعاد پلنیوم باکس

  ابعاد دهانه پلنیوم باکس ها با توجه به ابعاد پشت دریچه اسلوتانتخاب می شوند . تعداد و ابعاد طوقه ورودی هوا نیز با توجه به حجم هوای عبوری از پلنیوم و طراحی هوادهی دریچه های خطی طراحی می شوند. در شرایطی که احتمال ایجاد تقطیر و تعریق رطوبت هوا روی سطح پلنیوم وجود داشته باشد باید از عایق های حرارتی در این باکس ها استفاده کرد.

  با توجه به میزان طول پلنیوم باکس، امکان تعبیه ی یک تا چند ورودی هوا در بدنه ی آن وجود دارد. اغلب اوقات برای مرتبط ساختن لاین اصلی کانال هوا در سقف کاذب و پلنیوم باکس، از انواع کانال خرطومی (فلکسیبل) استفاده می شود که بوسیله ی بست و چسب هوابندی از هر دو سمت هوابندی می شود.

  کاربرد پلنیوم باکس

  کاربرد اصلی پلنیوم باکس پخش هوا و تعدیل فشار خروجی هوا از تمام نقاط دریچه های خطی و اسلوت است. در ادامه  کاربردها و مزایای این باکس های توزیع هوا ذکر شده است.

  1. هوارسانی یکنواخت در طول دریچه های خطی و اسلوت.
  2. استفاده از انواع عایقهای صوتی و حرارتی در بدنه ی باکس توزیع هوا.
  3. پخش یکسان هوا در طول مسیر
  4. امکان ساخت در انواع سایز و ابعاد مختلف با در نظر گرفتن شرایط سقف کاذب.
  5. امکان تعبیه ی لبه ی خم دار در قسمت دهانه ی خروجی هوا، که باعث اتصال دریچه هوا بوسیله بست های خرچنگی به باکس می شود.
  6. جلوگیری از انتشار هوای شناور
  7. امکان تعبیه یک یا چند ورودی هوا در بدنه پلنیوم باکس
  8. مرتب کردن لاین اصلی کانال هوا
  9. زیباسازی بیشتر نما.
  10. جلوگیری از تعرق و یا ایجاد سر و صدا .

  ساخت پلنیوم باکس

  در طراحی پلنیوم باکس ها  از ورق 5 دهم میلی متر با جنس گالوانیزه استفاده می شود. باکس های انتقال هوا از جنس استیل و گالوانیزه و آلومینیوم ساخته می شوند و با ضخامت های مختلف هستند. باکس ها به صورت سفارشی ساخته میشوند و ابعادشان بر اساس ارتفاع و عرض محل مورد نظر متغیر خواهد بود.

  باکس پلنیوم را می توانید متناسب با نیاز خود در محیط مورد نظر از جنس های مختلفی مانند گالوانیزه و یا آلومینیومی سفارش دهید. بست های خرچنگی یکی از آپشن های موجود در طراحی پلنیوم باکس هستند که با استفاده از آنها دیگر نیازی به سوراخ کردن دریچه ها نیست. این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر محصول خواهد داشتو نیازی به درپوش نخواهد بود.

  قسمت بیرونی دریچه ها در پلنیوم باکس ها به صورت خطی ساخته می شوند. شما می توانید در این ناحیه تعداد دریچه ها را تغییر دهید که معمولا تا 10 اسلات قابل تغییر هستند. به عنوان مثال اگر از یک تیغه تقسیم کننده استفاده کنید تعداد دریچه های اسلات دو عدد می شود و اگر از 2 تیغه استفاده کنید تعداد دریچه های خروجی سه عدد می شود. این موضوع کاملا سلیقه ای بوده و متناسب با نوع نیاز شما از تعداد اسلات های مختلفی استفاده می شود.

  برای انتقال هوا از دستگاه به پلنیوم باکس از لوله های فلکسیبل استفاده می شود. این لوله ها مدلهای مختلفی دارند و اغلب از لوله های عایق دار استفاده می شود. در عین حال برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی و دما، داخل باکس با الاستومریک عایق بندی می شود. باکس توزیع هوا معمولا بدون رنگ تولید میشوند، ولی در صورت درخواست خریدار رنگ آمیزی می شوند.

  نصب پلنیوم باکس ها به روش های متفاوتی مانند نصب روی شاسی فلزی نصب روی سازه سقف های کاذب خشک (کناف و…) و نصب توسط ساپورت گیری از سقف (گوشواره جهت اتصال راد های ساپورت گیری در محل کارخانه قابل نصب است) قابل انجام است.

  قیمت پلنیوم باکس

  برای آگاهی از قیمت پلنیوم باکس باید فاکتورهایی نظیر ابعاد، تعداد مورد نیاز، قیمت بروز مواد اولیه و هزینه های حمل و نقل را در نظر گرفت. برای مشاوره و آگاهی از قیمت انواع باکس توزیع هوا با کارشناسان شرکت صنعتی مشایخی تماس حاصل کنید.

  پلنیوم باکس پیش عایق

  پلنیوم باکس پیش عایق تقریبا هشتاد درصد سبک تر از مدل گالوانیزه آن است. به دلیل عایق بودن این مدلها رطوبت در آنها نفوذ نکرده و جمع نمیشود. قیمت پلنیوم باکس های پیش عایق شده ارزان تر از مدل های دیگر است و همچنین ساخت آنها سریعتر انجام میشود. علاوه بر این چون وزن آنها سبک تر است سرعت و راحتی نصب بیشتری دارند.

  به صورت خلاصه باید گفت انواع پلنیوم باکس، یا همان باکس توزیع هوا، وسیله ای پرکاربرد برای استفاده در تهویه ساختمان ها می باشد. مدلهای مختلف این تجهیز در اندازه های متفاوت به صورت ساده از جنس گالوانیزه و آلومینیوم هم به صورت پیش عایق تولید می شود. استفاده از پلنیوم باکس ها در ساختمان ها به منظور توزیع و اختلاط یکسان هوا، پخش هوا و تعدیل فشار خروجی هوا در تمام نقاط دریچه های خطی و اسلوت استفاده می شود.