جعبه کلکتور

جعبه کلکتور

جعبه کلکتور

جعبه کلکتور کاربردها و معیارهای خرید آن

 

همه روزه شاهد پیشرفت های زیادی در زمینه ی لوله کشی آب، فاضلاب، گاز و مواردی از این قبیل هستیم که همه ی این پیشرفت ها باعث شده اند معایب سیستم های قبلی از بین برود. سیستم لوله کشی کلکتوری یکی از سیستم های پیشرفته ای است که به علت ایمنی بالا در ساختمان های بزرگ از آن استفاده می شود. سیستم کلکتور درون جعبه ای قرار می گیرد که به آن جعبه کلکتور گفته می شود. این جعبه باید دارای ویژگی هایی باشد که بتواند از این تجهیزات محافظت کند تا کمترین آسیب به آن وارد نشود. چرا که ایجاد آسیب در سیستم کلکتور می تواند خسارت های زیادی به همراه داشته باشد.

معیارهای خرید دریچه ی مناسب برای کلکتور

با توجه به اهمیت دریچه ی کلکتور برای بررسی انشعابات آب یک ساختمان برای خرید آن باید دقت کافی به خرج داد چراکه خرید جنس نامرغوب باعث می شود بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه نیاز داشته باشید این دریچه را تعویض کنید. معمولا دریچه های کلکتور را از جنس هایی می سازند که در برابر رطوبت مقاومت داشته باشد.جعبه کلکتور را به راحتی نمی توان تعویض کرد بنابراین هنگام خرید از کیفیت ماده ی اولیه ای که برای ساخت آن استفاده شده است اطمینان حاصل کنید.

دریچه ی کلکتور در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود که سطح استاندارد متفاوتی دارند و برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به تفاوت کیفیت و کارایی جعبه یا دریچه کلکتور شاهد قیمت های متنوعی از این دریچه ها هستیم. مقاومت این جعبه نسبت به نور خورشید، پوسیدگی، جنس بدنه ی جعبه کلکتور و نوع برند همگی از مواردی هستند که بر قیمت این محصول تأثیر دارند.

نکات مهم هنگام نصب جعبه کلکتور

 

نصب کلکتور باید در مکانی در دسترس انجام شود و دسترسی به آن راحت باشد. کلکتور نباید در مکانی که مرطوب است نصب شود. جعبه ی کلکتور از کلتور در برابر عوامل محیطی محافظت می کند. علاوه بر این که هنگام خرید کلکتور باید استانداردهای لازم را در نظر داشته باشید هنگام نصب جعبه کلکتور نیز باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. جعبه یا دریچه کلکتور باید در در فاصله ی 50 سانتی متری از سطح قرار بگیرد. جعبه کلکتور باید فضای کافی برای لوله ها داشته باشد به همین علت هنگام خرید به ابعاد آن دقت داشته باشید تا بتوانید محصولی را خریداری کنید که فضای کافی داشته باشیم.

جعبه کلکتور مانند جعبه تقسیم برق است و برای نصب آن باید دقت داشته باشید آن را در عمق مناسبی از دیوار نصب کنید. درب جعبه کلکتور کمک می کند در مواقع لازم از این تأسیسات بازدید به عمل بیاورید همچنین از این تجهیزات به بهترین شکل ممکن محافظت کنید.

با توجه به کاربردهای متفاوت کلکتور باید این دریچه ها را در ابعاد مختلفی طراحی کرد تا بتوان تأسیسات مورد نیاز را در آن جای داد. جنس این دریچه باید به گونه ای باشد که به تجهیزات آسیبی وارد نشود.

مزایای استفاده از جعبه کلکتور و روش نصب آن

 

 این سیستم برای ساختمان هایی که از پکیج استفاده می کنند یا انشعاب لوله ی آب در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود. این جعبه در دیوار نصب می شود و به علت عدم استفاده از هر گونه اتصالات برای نصب آن، می توان گفت در بین تجهیزات ساختمانی از ضریب اطمینان نسبتاً بالایی برخوردار است. با استفاده از این جعبه می توانید از تجهیزاتی که هزینه ی زیادی صرف خرید و آماده شدن آن ها شده است به بهترین شکل ممکن محافظت کنیم.

کلکتور را در یک جعبه نصب می کنند این جعبه ها دارای دو پایه است که هرکدام از این پایه ها با یک بست مخصوص کلکتور را نگه می دارند. قبل از این که کلکتور در جعبه بسته شود باید مکان مناسبی برای نصب جعبه ی آن انتخاب شود. محل نصب جعبه کلکتور باید در دسترس باشد و نباید تاریک، نمدار و سست باشد. جعبه را باید کاملا تراز کرده و نصب کرد. قبل از نصب باید به وسیله ی آجر زیر آن را تنظیم کرده و تراز بودن آن را بررسی کرد. بعضی از کلکتورهای خودشان پایه دارند و نیازی به مصالح ساختمانی برای تراز کردن آن ها نیست. قبل از این که جعبه ی کلکتور نصب شود باید اتصالات آن را سرهم کرد.

ساده ترین راه برای انتخاب ابعاد کلکتور تعداد انشعاباتی است که باید در آن قرار بگیرند. بسته به این که تعداد انشعابات بیشتر باشد باید از جعبه کلکتور بزرگ تری برای آن استفاده شود. کلکتورهایی که بزرگ تر هستند به فضای بیشتری برای نصب شدن نیاز دارند و باید این فضا را برای آن ها در نظر بگیرید تا نصب آن به سادگی انجام شود. فراموش نکنید نصب کلکتور را به افرادی که در این زمینه مهارت دارند بسپارید تا این کار به بهترین نحو ممکن انجام شود.

سخن پایانی

جعبه کلکتور با استفاده از ورق فولادی 1.5 میلیمتری تولید می شود و برای جلوگیری از رسیدن آسیب به لوله ها و کلکتور می توان از آن استفاده کرد. جعبه کلکتور در ابعاد و استانداردهای مختلفی تولید می شود و بسته به این که از چه ماده ی اولیه ای برای ساخت آن استفاده شده باشد و ابعاد آن چه اندازه ای باشد قیمت متفاوتی خواهد داشت. برای استعلام قیمت و خرید انواع دریچه های دسترسی ساختمان با مشاورین ما در مؤسسه فنی مهندسی مشایخی تماس بگیرید. در صورتی که در مورد انواع کلکتورهای سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و در این زمینه مشاوره بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


مقالات ما


دریچه بازدید
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه بازدید

  اهمیت دریچه بازدید در ساختمان   دریچه بازدید یکی از انواع دریچه هایی است که برای دسترسی به تأسیسات ساختمان مورد استفاده قرار ...

  دریچه اسلوت
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه اسلوت

  دریچه اسلوت چیست؟   آیا می دانید دریچه اسلوت چه نوع دریچه ای است و برای افزایش تهویه مطبوع در چه مکان ...

  جعبه کلکتور
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • جعبه کلکتور

  جعبه کلکتور کاربردها و معیارهای خرید آن   همه روزه شاهد پیشرفت های زیادی در زمینه ی لوله کشی آب، فاضلاب، گاز ...

  دریچه چوبی
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه چوبی

  کاربرد دریچه ی چوبی و انواع آن دریچه چوبی از جمله المان های متناسب با طراحی چوب در دکوراسیون داخلی فضاهای مدرن امروزی ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09131109867

  ادرس

  اصفهان-آبشار سوم-مجتمع رویال سنتر

  پست الکترونیک

  Mashayekhi.tec@gmail.com