دریچه زیر فن کویل

دریچه زیر فن کویل

دریچه زیر فن کویل

 

فن کویل ها بخش مهمی از سیستم تهویه ساختمان را تشکیل می دهند. مهندسین طراحی جهت نگهداری و تعمیر فن کویل ها، دریچه هایی را به منظور دسترسی آسان به آن ها طراحی نموده اند. با توجه به نیاز اساسی به دریچه های زیر فن کویل، این دریچه ها در اندازه های گوناگون تولید و در بازار عرضه می شوند.

 

یکی از نکاتی که در انتخاب دریچه های زیر فن کویل باید به آن دقت نمود، توجه به ظرفیت فن کویل و مدل آن است. با ما همراه باشید تا در مورد قابلیت ها و مشخصات و کاربردهای دریچه های زیر فن کویل بیش‌تر صحبت کنیم.

دریچه های چوبی زیر فن کویل

دریچه های زیر فن کویل یکی از انواع دریچه های چوبی مؤسسه فنی مهندسی مشایخی را تشکیل می دهند. دریچه های زیر فن کویل چوبی جزء تجهیزات لوکس ساختمانی و پروژه های مدرن به شمار می روند. این دریچه ها دارای قابلیت رنگ آمیزی می باشند و از چوب، MDF و PVC با مرغوبیت و کیفیت بالا تولید می شوند.

 

دریچه های زیر فن کویل چوبی تولید شده در مؤسسه فنی مهندسی مشایخی ضد رطوبت می باشد. همچنین قاب و فریم آن ها به صورت یک شکل می باشد. از این رو این دریچه ها به علت داشتن قاب و فریم یک دست از آسیب دیدگی هایی که در اثر استفاده از میخ و بست های بیش از اندازه ایجاد می شود، در امان هستند. این امر باعث افزایش عمر مفید دریچه ها می شود.

قابلیت و مشخصات دریچه های زیر فن کوئل چوبی

 • دریچه-ی-زیر-فن-کویل-چوبی

 

 • دارای فریم، قاب و پنل داخلی یک تکه و با دوام هستند. مقاومت بالای دریچه های زیر فن کویل چوبی به علت عدم استفاده از بست، میخ و سایر وسایل جهت اتصال و مونتاژ آن ها بسیار بالا است.

 

 • mdf خام مورد استفاده در ساخت این دریچه ها، ضدرطوبت و وکیوم طرح دار، دارای تنوع بالای 75 مدل و رنگ شده به صورت کوره ای طبق سلیقه و سفارش مشتری هستند.

 

 • امکان تولید دریچه های زیر فن کویل با استفاده از مواد و متریال اولیه از جنس pvc و ضد آب وجود دارد.

 

 • قابلیت اجرا و مونتاژ در طرح های مختلف دکوراتیو بر اساس سلیقه و سفارش مشتری را دارند.

 

 • امکان اجرا و مونتاژ در طرح های غیر هندسی و منحنی را داشته و به فضای محدودی برای دسترسی آسان به شیرآلات جهت باز و بسته نمودن آن ها نیاز است.

 

 • قابلیت برگشت هوا در این نوع دریچه ها وجود دارد.

موارد کاربرد دریچه های زیر فن کویل

دریچه های زیر فن کویل قابلیت کاربرد در مکان هایی که از فن کوئل های سقفی و یا کانالی استفاده می شود را دارند. مونتاژ و نصب دریچه های زیر فن کویل در زیر فن کویل ها جهت دسترسی راحت و آسان به فن کوئل و شیر آلات آن به منظور نگه داری، تعمیرات و سرویس های دوره ای آن ها می باشد.

درب بازدید فن کویل چوبی

دریچه-ی-دسترسی

جهت بازدید و دسترسی به کلیدها و تجهیزات مکانیکی نصب شده در زیر سقف های کاذب ساختمان جهت تعمیرات و سرویس های دوره ای، به درب بازدید نیاز است. علاوه بر این تجهیزات تهویه ساختمان ها نظیر فن کویل، داکت اسپلیت ها و درب بازدید به درب بازدید فن کویل نیاز دارند. درب بازدید دستگاه های تهویه مذکور از جنس آهن و آلومینیوم و گالوانیزه با ضخامت 1 میلی متر است.

 

به طور کلی درب های بازدید فن کوئل ها به دو نوع قفل زیمنسی و لولا و انواع وزنی تقسیم می شوند. انواع قفل و لولا بدون شیار هستند اما امکان اضافه کردن شیارهای مشبک بر روی آن ها وجود دارد.

 

درب های بازدید وزنی به دو نوع تک شیار و دو شیار طبقه بندی می شوند و با توجه به میزان هوادهی انتخاب می گردند. همچنین در این مدل امکان جای گذاری فیلتر جهت فیلتراسیون هوا وجود دارد. در این مدل، درب از قاب دریچه جدا به صورت وزنی روی قاب نصب می شود. در ضمن ضخامت قاب در این مدل 2 میلی متر است.

 

دریچه های زیر فن کویل شیاردار با ترکیب دو مدل وزنی و قفل و لولایی ساخته می شوند. دریچه های زیر فن کویل بازشو شیاردار زمانی مورداستفاده قرار می گیرند که

فاصله سقف تا تجهیزات تهویه به اندازه کافی نیست و درب بازدید وزنی جدا نمی شود.

 

نکاتی در رابطه با نصب دریچه زیر فن کویل

دریچه-ی-دسترسی

به منظور مونتاژ و نصب دریچه زیر فن کویل از پیچ های خودکار قبل از رنگ نمودن قاب دریچه استفاده می شود. دریچه های زیر فن کویل روی قاب چوبی یا فلزی نصب می شوند. در مواردی که دریچه زیر فن کویل مستقیماً روی گچ مونتاژ شوند به مرور زمان غالباً شل و لق می شوند. همچنین لازم است به منظور مونتاژ این دریچه ها بر روی دیوارهای کاذب با مصالح خشک مثل کناف، اطراف باز شوی دریچه از پروفیل های مخصوص سقف کاذب برای استحکام و مونتاژ مطمئن دریچه به دیوار استفاده شود.

 

پس از ساخته شدن دریچه های زیر فن کویل، لازم است جهت پاک‌سازی آن ها از هرگونه غبار، ذرات و چربی اسید شویی شوند. بعد از پوشش مطلوب زیرسازی رنگ، روی خط پاشش کوره قرار می گیرند و در این مرحله رنگ دلخواه مشتری روی سطح دریچه پاشیده و داخل کوره جهت پخت مطلوب گذاشته می شوند. توجه به این نکته ضروری است که پخت بیش از اندازه باعث کدر شدن دریچه ها می گردد.

بنابراین از رنگ های های الکترواستاتیک کوره ای به منظور پوشش نهایی دریچه ها استفاده می گردد.

سخن پایانی

با توجه به نیاز مبرم به دریچه های زیر فن کویل و درب بازدید تجهیزات تهویه ساختمان ها، به منظور نگه داری، تعمیر و سرویس فن کویل ها و کلیدها و تجهیزات مکانیکی نصب شده در زیر سقف های کاذب می توان گفت این تجهیزات از جمله تجهیزات ضروری برای ساختمان هستند که برای خرید آن ها باید زمان و هزینه ی کافی صرف کنید تا کیفیت و کارایی کافی را داشته باشند.

 

استفاده از دریچه های هوایی و دریچه های کنترل بی کیفیت باعث می شود بعد از مدتی به علت فرسودگی و از بین رفتن این تجهیزات مجبور شوید آن ها را تعویض کنید و هزینه ی اضافه ای برای تعویض آن ها پرداخت کنید.

 

خرید دریچه های کنترل و دریچه های هوا از یک نمایندگی معتبر می تواند تا حد زیادی تضمین کننده ی کیفیت محصول خریداری شده باشد. مؤسسه ی فنی مهندسی مشایخی با بهره بردن از دانش طراحی روز دنیا دریچه های دسترسی و دریچه های هوا را به بهترین شکل ممکن و با استفاده از مواد اولیه ی باکیفتی طراحی و ساخته تا کارایی و زیبایی را در هم تجربه کنید.

 

برای دیدن نمونه کارها و به دست آوردن اطلاعات بیش‌تر می توانید به نمایندگی ما در اصفهان خیابان آبشار سوم مراجعه کنید و یا از طریق لینک https://mashayekhi-tec.com به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


مقالات ما


دریچه بازدید
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه بازدید

  اهمیت دریچه بازدید در ساختمان   دریچه بازدید یکی از انواع دریچه هایی است که برای دسترسی به تأسیسات ساختمان مورد استفاده قرار ...

  دریچه اسلوت
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه اسلوت

  دریچه اسلوت چیست؟   آیا می دانید دریچه اسلوت چه نوع دریچه ای است و برای افزایش تهویه مطبوع در چه مکان ...

  جعبه کلکتور
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • جعبه کلکتور

  جعبه کلکتور کاربردها و معیارهای خرید آن   همه روزه شاهد پیشرفت های زیادی در زمینه ی لوله کشی آب، فاضلاب، گاز ...

  دریچه چوبی
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه چوبی

  کاربرد دریچه ی چوبی و انواع آن دریچه چوبی از جمله المان های متناسب با طراحی چوب در دکوراسیون داخلی فضاهای مدرن امروزی ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09131109867

  ادرس

  اصفهان-آبشار سوم-مجتمع رویال سنتر

  پست الکترونیک

  Mashayekhi.tec@gmail.com