دریچه چوبی

دریچه چوبی

دریچه چوبی

کاربرد دریچه ی چوبی و انواع آن

دریچه چوبی از جمله المان های متناسب با طراحی چوب در دکوراسیون داخلی فضاهای مدرن امروزی می باشد. معمولا این دریچه ها از جنس MDF مرغوب با رنگ PVC ضد آب ، پلی اورتان و وکیوم در طرح های متنوع تهیه می شوند.

دریچه های چوبی به علت کاربردهای متنوع در پروژه های ساختمانی و عمرانی در انواع دریچه چوبی خطی، چوبی سقفی، چوبی نور سقفی و نور دیواری و زیر فن کوئل توسط مؤسسه فنی مشایخی با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات مدرن ساخته و روانه بازار گردیده است. در ادامه به معرفی این محصولات پرداخته تا شما با ویژگی ها و کاربرد هر کدام آشنا شوید.

انواع دریچه چوبی

 • دریچه چوبی خطی

دریچه چوبی خطی

این دریچه از جمله تجهیزات لوکس ساختمان های تجاری و اداری است و قابل استفاده در سقف هایی با ارتفاع بالا می باشد. دریچه چوبی خطی به عنوان دریچه دهش یا مکش هوا روی دیوارها، سقف و کنج دیوارها و همچنین تکمیل کننده نما در دکوراسیون چوب فضای مد نظر قابل استفاده می باشد. این دریچه دارای فریم و قاب یک تکه MDF ضد رطوبت با پوششی از وکیوم در طرح های متنوع تهیه می شود.

دریچه های خطی دارای دو بخش بیرونی یا نما و پشت دریچه می باشند. هوا از طریق رابط کانالی یا برزنتی متصل به پشت دریچه و عبور از خط های گریلی دریچه چوبی سبب تغذیه محیط می شود. همچنین از دمپر پشت دریچه می توان جهت تنظیم مقدار هوای عبوری از دریچه استفاده نمود. این دریچه ها قابل عرضه در رنگ های متناسب با محیط با نماهای گریلی و با خطوط موازی طولی هستند که این خطوط و نماهای گریلی به گونه ای طراحی و تولید می شوند که با طول کل دریچه چوبی تناسب داشته باشند.

این نوع دریچه در زاویه پره های مختلف 0، 15 و 30 درجه و مدل های منحنی نیز قابل تولید می باشد. انواع صفر درجه قادرند هوای عبوری از خود را بدون تغییر زاویه جهت حرکت هوا منتشر کنند و به همین علت دارای حداکثر سطح مفید و حداقل افت فشار می باشند.

 • دریچه چوبی بازدید فن کوئل

 

این نوع دریچه برای دسترسی به فن کوئل های سقفی و کانالی و شیرآلات آنها جهت بازدیدهای دوره ای، تعمیر و رفع مشکلات فن کوئل قابل استفاده است. این نوع دریچه در زیر دستگاه فن کوئل و به اندازه ابعاد آن در سقف کاذب فریمی ثابت قرار داده می شود. درب دریچه بازدید فن کوئل به فریم مذکور متصل و نصب می گردد. بنابراین ساختار این دریچه متشکل از یک فریم چوبی در طرح ها و مدل های شکیل و درب وزنه ای با قابلیت باز شوندگی و جدا شوندگی می باشد. درب این نوع دریچه ها در طرح های متنوع و متناسب با محیط مورد استفاده قابل طراحی می باشند.

دریچه های چوبی بازدید فن کوئل در جنس های چوب، MDF، PVC با پوششی از وکیوم طرح دار و مطابق با سلیقه های مختلف تهیه می شوند، قابلیت اجرا در طرح های غیر هندسی و منحنی دارا هستند. دوام بالای این نوع دریچه به علت فریم،و قاب و پنل داخلی یک تکه و عدم استفاده از وسایل مونتاژ مانند بست و میخ می باشد.

 • دریچه چوبی سقفی

دریچه سقفی چوبی

این نوع دریچه برای هوا رسانی از سقف می باشد و قابلیت نصب روی سقف و سقف کاذب را دارد. با ایجاد طرح های شکیل بر روی این نوع دریچه می توان آن را در شکل های متنوع و متناسب با طرح های محیط مورد استفاده تهیه می شود  نمود. این نوع دریچه نیز از فریم، قاب و پنل داخلی یکپارچه از جنس MDF ضد رطوبت و با دوام بالا به صورت خام، رنگ شده یا وکیوم دار تهیه می شود. در این مدل دریچه قابلیت نصب دمپر در انواع یک طرفه، دو طرفه، سه طرفه و چهار طرفه وجود دارد. محدودیتی در ابعاد ساخته شده این نوع دریچه به غیر از سقف های کاذب تایلی، وجود ندارد.

 • دریچه چوبی نور سقفی

دریچه نور سقفی

دریچه های چوبی نور سقفی برای تامین روشنایی و دسترسی به تاسیسات سقفی کلیه فضاها مانند سالن، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه، اتاق، لابی و سقف مکان هایی با اجرای طرح های دکوراتیو از چوب مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع دریچه به شکل طلق دار در شکل های زیبا قابل نصب در سقف بوده و با تابش نور از پشت طلق نمایی جذاب در سقف ایجاد می کند.

دریچه نور سقفی به صورت یک قطعه بزرگ یکپارچه از جنس چوب، MDF یا PVC با بهترین کیفیت به شکل خام یا رنگ شده و یا در قطعه های کوچکتر بر اساس ابعاد مورد نیاز طراحی و تهیه می شوند.

 • دریچه چوبی نور دیواری

دریچه نور دیواری چوبی

این نوع دریچه از جنس چوب، MDF و PVC به صورت خام یا رنگ شده تهیه می شود که دارای فریم، قاب و پنل داخلی به شکل یک تکه است. این دریچه ها در طرح های غیر هندسی و منحنی برای تامین روشنایی و نور مخفی بر سطح دیوارها و ستون ها ساخته می شوند و موجب ایجاد نمای دلنشین در محوطه سالن ها، راهروی لابی ها و مراکز بزرگ خرید و پاساژها می شوند.

سخن پایانی

با توجه به ضرورت وجود دریچه برای کاربردهای مختلف از جمله تامین روشنایی و نور مخفی، بازدید های دوره ای و سرویس فن کوئل، دهش و مکش هوا در بخش های مختلف ساختمان های تجاری، اداری، پاساژها، لابی ها و … که متناسب با دکوراسیون هم باشند و در عین حال نمای زیبایی نیز بوجود بیاورند، دریچه های چوبی بهترین گزینه می باشند. این نوع دریچه از جنس چوب، MDF و MDF تهیه و به شکل خام یا رنگ شده در طرح های متنوع هندسی و غیر هندسی تهیه می شوند.

شما عزیزان می توانید انواع دریچه های چوبی اعم از دریچه های خطی، زیر فن کوئل، سقفی، نور سقفی و نور دیواری را از نمایندگی معتبر خرید کنید و با کسب مشاوره از کارشناسان مجرب آنها، محصولی با کیفیت و مطمئن را تهیه کنید. مؤسسه فنی مهندسی مشایخی از جمله نمایندگی های معتبر در این زمینه است که به تولید انواع دریچه های مختلف مطابق با هر سلیقه ای  طبق استانداردهای روز دنیا با بهترین طراحی پرداخته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


مقالات ما


دریچه بازدید
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه بازدید

  اهمیت دریچه بازدید در ساختمان   دریچه بازدید یکی از انواع دریچه هایی است که برای دسترسی به تأسیسات ساختمان مورد استفاده قرار ...

  دریچه اسلوت
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه اسلوت

  دریچه اسلوت چیست؟   آیا می دانید دریچه اسلوت چه نوع دریچه ای است و برای افزایش تهویه مطبوع در چه مکان ...

  جعبه کلکتور
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • جعبه کلکتور

  جعبه کلکتور کاربردها و معیارهای خرید آن   همه روزه شاهد پیشرفت های زیادی در زمینه ی لوله کشی آب، فاضلاب، گاز ...

  دریچه چوبی
 • ۱۳
 • اردیبهشت
 • دریچه چوبی

  کاربرد دریچه ی چوبی و انواع آن دریچه چوبی از جمله المان های متناسب با طراحی چوب در دکوراسیون داخلی فضاهای مدرن امروزی ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09131109867

  ادرس

  اصفهان-آبشار سوم-مجتمع رویال سنتر

  پست الکترونیک

  Mashayekhi.tec@gmail.com